Söğütlü Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 54160

Posta Kodu Sorgulama

Söğütlü Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 54160. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Söğütlü adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Söğütlü’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Söğütlü Posta Kodu 54160. Söğütlü adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Söğütlü Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Söğütlü adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Söğütlü gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Söğütlü adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Söğütlü posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Söğütlü da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Söğütlü adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Söğütlü Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Söğütlü Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Söğütlü İlçesinde toplamda 24 tane mahalle bulunmaktadır. Söğütlü Mahalleleri (Akarca Mah., Akçakamış Mah., Akgöl Mah., Beşdeğirmen Köyü, Camicedit Mah., Fındıklı Köyü, Gündoğan Mah., Hasanfakı Köyü, İmamlar Köyü, Kantar Köyü, Karateke Köyü, Kurudil Köyü, Küçüksöğütlü Mah., Levent Köyü, Mağara Köyü, Maksudiye Köyü, Orta Mah., Rüstemler Mah., Sıraköy Köyü, Soğucak Köyü, Soğucak Osb, Tokmaklıdere Köyü, Türkbeylikkışla Köyü, Yeniköy Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Söğütlü adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Söğütlü Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Söğütlü posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Söğütlü seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Söğütlü Posta Kodu 2023

Web sitemizde Söğütlü posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Söğütlü posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Söğütlü posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Söğütlü adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Söğütlü adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Söğütlü adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Söğütlü nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Söğütlü da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Söğütlü Mahalleleri