Pamukova Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 54900

Posta Kodu Sorgulama

Pamukova Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 54900. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Pamukova adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Pamukova’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Pamukova Posta Kodu 54900. Pamukova adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Pamukova Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Pamukova adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Pamukova gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Pamukova adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Pamukova posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Pamukova da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Pamukova adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Pamukova Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Pamukova Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Pamukova İlçesinde toplamda 32 tane mahalle bulunmaktadır. Pamukova Mahalleleri (Ağaçcılar Köyü, Akçakaya Köyü, Bacıköy Köyü, Bakacak Köyü, Bayırakçaşehir Köyü, Cihadiye Köyü, Cumhuriyet Mah., Çardak Köyü, Çilekli Köyü, Eğriçay Köyü, Elperek Mah., Eskiyayla Köyü, Fevziye Köyü, Gökgöz Köyü, Hayrettin Köyü, Hüseyinli Köyü, İsabalı Köyü, Kadıköy Köyü, Karapınar Köyü, Kazımiye Köyü, Kemaliye Köyü, Mekece Köyü, Mesruriye Köyü, Oruçlu Köyü, Özbek Köyü, Paşalar Köyü, Pınarlı Köyü, Şahmelek Köyü, Şeyhvarmaz Köyü, Teşvikiye Köyü, Turgutlu Köyü, Yenice Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Pamukova adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Pamukova Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Pamukova posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Pamukova seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Pamukova Posta Kodu 2022

Web sitemizde Pamukova posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Pamukova posta kodu 2022 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Pamukova posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Pamukova adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Pamukova adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Pamukova adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Pamukova nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Pamukova da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Pamukova Mahalleleri