Hendek Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 54300

Posta Kodu Sorgulama

Hendek Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 54300. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Hendek adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Hendek’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Hendek Posta Kodu 54300. Hendek adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Hendek Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Hendek adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Hendek gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Hendek adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Hendek posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Hendek da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Hendek adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Hendek Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Hendek Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Hendek İlçesinde toplamda 92 tane mahalle bulunmaktadır. Hendek Mahalleleri (Akarca Köyü, Akçayır Köyü, Akova Mah., Akpınar Mah., Aksu Köyü, Aktefek Köyü, Altmışikievler Mah., Aşağıçalıca Köyü, Bakacak Köyü, Balıklıihsaniye Köyü, Başpınar Mah., Beyköy Köyü, Beylice Köyü, Bıçkıatik Köyü, Büyükdere Mah., Çakallık Köyü, Çamlıca Köyü, Çayırbaşı Köyü, Çiftlik Mah., Çobanyatak Köyü, Çukurhan Köyü, Dereboğazı Mah., Dereköy Köyü, Dikmen Köyü, Esentepe Köyü, Eskibıçkı Köyü, Göksu Köyü, Güldibi Köyü, Gündoğan Köyü, Güneyköy Köyü, Hacıkışla Köyü, Hacımbey Köyü, Hallaçköy Köyü, Hamitli Köyü, Harmantepe Köyü, Hicriye Köyü, Hüseyinşeyh Köyü, İkbaliye Köyü, İkramiye Köyü, Kadifekale Köyü, Kahraman Köyü, Kalayık Köyü, Karatoprak Köyü, Kargalıhanbaba Köyü, Kargalıhanbaba Mah., Kargalıhanbaba Osb, Kargalıyeniköy Köyü, Kazımiye Köyü, Kemaliye Mah., Kırktepe Köyü, Kızanlık Köyü, Kocadöngel Köyü, Köprübaşı Mah., Kurtuluş Köyü, Lütfiyeköşk Köyü, Mahmutbey Mah., Martinler Köyü, Muradiye Köyü, Necatipaşa Mah., Nuriye Köyü, Orta Mah., Ortaköy Köyü, Paşaköy Köyü, Pınarbaşı Mah., Pınarlı Köyü, Rasimpaşa Mah., Sarıyer Köyü, Servetiye Köyü, Sivritepe Köyü, Sofular Köyü, Soğuksu Köyü, Sukenarı Köyü, Süleymaniye Köyü, Sümbüllü Köyü, Şeyhler Köyü, Turanlar Mah., Tuzak Köyü, Türbeköy Köyü, Uzuncaorman Köyü, Yarıca Köyü, Yayalar Köyü, Yeni Mah., Yeniköy Köyü, Yeniyayla Köyü, Yeşilköy Köyü, Yeşiller Mah., Yeşilvadi Köyü, Yeşilyurt Köyü, Yeşilyurtmerkez Mah., Yeşilyurtyeni Mah., Yukarıçalıca Köyü, Yukarıhüseyinşeyh Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Hendek adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Hendek Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Hendek posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Hendek seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Hendek Posta Kodu 2023

Web sitemizde Hendek posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Hendek posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Hendek posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Hendek adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Hendek adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Hendek adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Hendek nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Hendek da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Hendek Mahalleleri