Akyazı Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 54405

Posta Kodu Sorgulama

Akyazı Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 54405. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Akyazı adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Akyazı’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Akyazı Posta Kodu 54405. Akyazı adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Akyazı Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Akyazı adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Akyazı gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Akyazı adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Akyazı posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Akyazı da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Akyazı adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Akyazı Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Akyazı Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Akyazı İlçesinde toplamda 75 tane mahalle bulunmaktadır. Akyazı Mahalleleri (Akbalık Mah., Alaağaç Köyü, Ballıkaya Köyü, Batak Mah., Bedılkazancı Mah., Bedilkadırbey Mah., Bediltahirbey Köyü, Beldibi Köyü, Beyceler Mah., Bıçkıdere Köyü, Boztepe Köyü, Buğdaylı Köyü, Cumhuriyet Mah., Çakıroğlu Köyü, Çatalköprü Köyü, Çaylaryeni Mah., Çengeller Mah., Çıldırlar Mah., Dedeler Köyü, Durmuşlar Köyü, Düzyazı Köyü, Erdoğdu Mah., Eskibedil Mah., Fatih Mah., Gazisüleymanpaşa Mah., Gökçeler Köyü, Gücücek Köyü, Gündoğan Mah., Güvençler Köyü, Güzlek Köyü, Hanyatak Köyü, Harunusta Köyü, Hasanbey Köyü, Haydarlar Köyü, İnönü Mah., Kabakulak Mah., Karaçalılık Köyü, Kepekli Köyü, Kızılcıkorman Köyü, Konuralp Mah., Kuloğlu Mah., Kumköprü Köyü, Küçücekcumhuriyet Mah., Küçücekistiklal Mah., Madenler Köyü, Mansurlar Köyü, Merkezyeniköy Köyü, Orta Mah., Osmanağa Mah., Osmanbey Köyü, Ömercikler Mah., Pazarköy Köyü, Reşadiye Köyü, Salihiye Köyü, Seyfeler Mah., Sukenarı Köyü, Şerefiye Köyü, Şose Mah., Taşağıl Köyü, Taşburun Köyü, Taşyatak Köyü, Topağaç Köyü, Topçusırtı Mah., Türkormanköy Köyü, Uzunçınar Mah., Vakıf Mah., Yağcılar Köyü, Yahyalı Mah., Yeni Mah., Yenidoğan Köyü, Yeniorman Mah., Yongalık Köyü, Yörükyeri Köyü, Yunusemre Mah., Yuvalık Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Akyazı adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Akyazı Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Akyazı posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Akyazı seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Akyazı Posta Kodu 2023

Web sitemizde Akyazı posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Akyazı posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Akyazı posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Akyazı adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Akyazı adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Akyazı adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Akyazı nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Akyazı da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Akyazı Mahalleleri