Pazar Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 53300

Posta Kodu Sorgulama

Pazar Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 53300. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Pazar adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Pazar’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Pazar Posta Kodu 53300. Pazar adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Pazar Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Pazar adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Pazar gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Pazar adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Pazar posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Pazar da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Pazar adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Pazar Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Pazar Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Pazar İlçesinde toplamda 57 tane mahalle bulunmaktadır. Pazar Mahalleleri (Akbucak Köyü, Akmescit Köyü, Aktepe Köyü, Alçılı Köyü, Aşağısoğuksu Mah., Balıkçı Köyü, Başköy Köyü, Beyaztaş Mah., Boğazlı Köyü, Bucak Köyü, Cumhuriyet Mah., Dağdibi Köyü, Darılı Köyü, Derebaşı Köyü, Derinsu Köyü, Dernek Köyü, Elmalık Köyü, Gazi Mah., Güneyköy Köyü, Güzelyalı Mah., Hamidiye Köyü, Handağı Köyü, Hasköy Köyü, Hisarlı Köyü, Irmakköy Köyü, Irmakyeniköy Köyü, İkiztepe Mah., Kayağantaş Köyü, Kesikköprü Köyü, Kirazlık Mah., Kocaköprü Köyü, Kuzayca Köyü, Merdivenli Köyü, Ocak Köyü, Ortaırmak Köyü, Ortayol Köyü, Örnek Köyü, Papatya Köyü, Pazar Mah., Sessizdere Köyü, Sivritepe Köyü, Subaşı Köyü, Suçatı Köyü, Sulak Köyü, Şehitlik Köyü, Şendere Köyü, Şentepe Köyü, Tektaş Köyü, Topluca Köyü, Tütüncüler Köyü, Uğrak Köyü, Yavuz Köyü, Yemişli Köyü, Yeşilköy Köyü, Yukarısoğuksu Mah., Yücehisar Köyü, Zafer Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Pazar adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Pazar Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Pazar posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Pazar seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Pazar Posta Kodu 2023

Web sitemizde Pazar posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Pazar posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Pazar posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Pazar adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Pazar adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Pazar adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Pazar nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Pazar da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Pazar Mahalleleri