Merkez Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 53020

Posta Kodu Sorgulama

Merkez Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 53020. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Merkez adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Merkez’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Merkez Posta Kodu 53020. Merkez adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Merkez Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Merkez adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Merkez gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Merkez adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Merkez posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Merkez da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Merkez adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Merkez Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Merkez Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Merkez İlçesinde toplamda 129 tane mahalle bulunmaktadır. Merkez Mahalleleri (Adliye Mah., Akarsu Köyü, Akpınar Köyü, Aktaş Köyü, Alipaşa Köyü, Ambarlık Köyü, Atatürk Mah., Atmeydanı Mah., Ayane Köyü, Azaklıhoca Köyü, Bağdatlı Mah., Balıkçılar Köyü, Balsu Mah., Beştepe Köyü, Bıldırcınköy Köyü, Boğaz Köyü, Boğaz Mah., Bozukkale Mah., Camidağı Köyü, Camiönü Mah., Cumhuriyet Mah., Çamlıbel Mah., Çarşı Mah., Çaybaşı Köyü, Çaycılar Köyü, Çaykent Köyü, Çiftekavak Köyü, Çimenli Köyü, Çorapçılar Mah., Dağınıksu Mah., Dağsu Mah., Değirmendere Mah., Derebaşı Köyü, Dereüstü Mah., Dörtyol Köyü, Düzköy Köyü, Ekmekçiler Mah., Ekremorhon Mah., Elmalı Köyü, Eminettin Mah., Engindere Mah., Erenköy Köyü, Fatih Mah., Fener Mah., Gölgeli Köyü, Gülbahar Mah., Güneşli Köyü, Güneştepe Köyü, Güzelköy Köyü, Güzelyurt Köyü, Halatçılar Mah., Hamidiye Mah., Hamzabey Mah., Hayrat Mah., İslampaşa Mah., Kale Mah., Kanbursırt Mah., Kaplıca Mah., Karasu Köyü, Karayemiş Köyü, Kasarcılar Köyü, Kasarcılar Mah., Kavaklı Mah., Kazımkarabekir Mah., Kendirli Köyü, Ketenli Köyü, Kırklartepesi Köyü, Kireçhane Köyü, Kocatepe Köyü, Kokulukaya Köyü, Kokulukaya Mah., Kömürcüler Köyü, Köprübaşı Köyü, Köprülü Köyü, Kurtuluş Köyü, Küçükçayır Köyü, Küçükköy Köyü, Melek Köyü, Mermerdelen Mah., Mesudiye Köyü, Mezra Mah., Muradiye Köyü, Müderrisler Mah., Müftü Mah., Orta Köyü, Ortapazar Köyü, Örnek Köyü, Paşakuyu Mah., Pazarköy Köyü, Pehlivan Mah., Pehlivantaşı Köyü, Pekmezli Köyü, Pilavdağı Mah., Piriçelebi Mah., Portakallık Mah., Reşadiye Mah., Selimiye Köyü, Sırt Köyü, Soğukçeşme Köyü, Soğuksu Köyü, Söğütlü Köyü, Sütlüce Köyü, Taşköprü Köyü, Taşlıdere Mah., Taşlık Köyü, Taşpınar Köyü, Tekke(yiğitler) Köyü, Tophane Mah., Topkaya Köyü, Tuğlalı Köyü, Uzunköy Köyü, Üçkaya Köyü, Üzümlü Köyü, Veliköy Köyü, Vilayet Mah., Yağlıtaş Mah., Yemişlik Köyü, Yeni Mah., Yenidoğan Köyü, Yenigüzelköy Köyü, Yenikale Köyü, Yenikasarcılar Köyü, Yeniköy Mah., Yeniselimiye Köyü, Yeşildere Köyü, Yeşilılıca Köyü, Yolüstü Köyü, Yolveren Köyü, Zincirliköprü Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Merkez adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Merkez Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Merkez posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Merkez seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Merkez Posta Kodu 2024

Web sitemizde Merkez posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Merkez posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Merkez posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Merkez adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Merkez adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Merkez adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Merkez nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Merkez da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Merkez Mahalleleri