Güneysu Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 53350

Posta Kodu Sorgulama

Güneysu Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 53350. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Güneysu adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Güneysu’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Güneysu Posta Kodu 53350. Güneysu adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Güneysu Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Güneysu adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Güneysu gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Güneysu adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Güneysu posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Güneysu da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Güneysu adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Güneysu Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Güneysu Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Güneysu İlçesinde toplamda 31 tane mahalle bulunmaktadır. Güneysu Mahalleleri (Adacami Köyü, Adacami Mah., Asmalıırmak Köyü, Aşağıkiremit Mah., Ballıdere Köyü, Başaran Köyü, Başköy Köyü, Birlik Mah., Bulutlu Köyü, Çamlıca Köyü, Dumankaya Köyü, Eskicami Mah., Güneli Köyü, Güneysu Mah., Gürgen Köyü, İslahiye Köyü, Kıbledağı Köyü, Kiremit Köyü, Küçükcamii Mah., Ortaköy Köyü, Selamet Köyü, Tepebaşı Köyü, Ulucamii Mah., Yarımada Köyü, Yenicami Köyü, Yenidoğan Köyü, Yeniköy Köyü, Yeşilköy Köyü, Yeşilyurt Köyü, Yukarıislahiye Köyü, Yüksekköy Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Güneysu adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Güneysu Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Güneysu posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Güneysu seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Güneysu Posta Kodu 2024

Web sitemizde Güneysu posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Güneysu posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Güneysu posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Güneysu adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Güneysu adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Güneysu adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Güneysu nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Güneysu da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Güneysu Mahalleleri