Ardeşen Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 53400

Posta Kodu Sorgulama

Ardeşen Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 53400. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Ardeşen adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Ardeşen’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Ardeşen Posta Kodu 53400. Ardeşen adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Ardeşen Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Ardeşen adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Ardeşen gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Ardeşen adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Ardeşen posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Ardeşen da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Ardeşen adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Ardeşen Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Ardeşen Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Ardeşen İlçesinde toplamda 64 tane mahalle bulunmaktadır. Ardeşen Mahalleleri (Ada Mah., Akdere Köyü, Akkaya Köyü, Ardeşen Mah., Armağan Köyü, Aşağıdurak Köyü, Bahar Mah., Barış Mah., Baş Mah., Bayırcık Köyü, Beyazkaya Köyü, Cami Mah., Cumhuriyet Mah., Çaykur Mah., Çıraklar Köyü, Çiftekavak Mah., Deniz Mah., Doğanay Köyü, Duygulu Köyü, Düz Mah., Elmalık Mah., Esentepe Mah., Eskiarmutluk Köyü, Fatih Mah., Fırtına Mah., Gündoğan Köyü, Güney Köyü, Işıklı Köyü, Kahveciler Mah., Kavaklıdere Mah., Kirazlık Köyü, Konak Mah., Köprüköy Köyü, Kurtuluş Köyü, Kuzey Mah., Küçükköy Köyü, Manganez Köyü, Merkez Mah., Müftü Mah., Ortaalan Köyü, Özgürköy Köyü, Pınarlı Köyü, Pirinçlik Köyü, Serindere Köyü, Seslikaya Köyü, Sinan Köyü, Şehitlik Köyü, Şendere Köyü, Şentepe Mah., Şenyamaç Köyü, Şenyurt Köyü, Şenyuva Mah., Taşbaşı Mah., Yamaçdere Köyü, Yavuz Köyü, Yavuzselim Mah., Yayla Mah., Yeni Mah., Yeniköy Köyü, Yeniyol Köyü, Yeşiltepe Köyü, Yukarıdurak Köyü, Yurtsever Köyü, Zeytinlik Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Ardeşen adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Ardeşen Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Ardeşen posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Ardeşen seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Ardeşen Posta Kodu 2023

Web sitemizde Ardeşen posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Ardeşen posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Ardeşen posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Ardeşen adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Ardeşen adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Ardeşen adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Ardeşen nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Ardeşen da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Ardeşen Mahalleleri