Kadirli Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 80750

Posta Kodu Sorgulama

Kadirli Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 80750. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Kadirli adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Kadirli’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Kadirli Posta Kodu 80750. Kadirli adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Kadirli Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Kadirli adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Kadirli gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Kadirli adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Kadirli posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Kadirli da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Kadirli adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Kadirli Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Kadirli Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Kadirli İlçesinde toplamda 78 tane mahalle bulunmaktadır. Kadirli Mahalleleri (Akova Köyü, Anberinarkı Köyü, Aşağıbozkuyu Köyü, Aşağıçayanlı Köyü, Aydınlar Köyü, Azaplı Köyü, Bağ Mah., Bahadırlı Köyü, Bekereci Köyü, Cemalpaşa Mah., Cengiztopel Mah., Coşkunlar Köyü, Çaygeçit Köyü, Çınar Köyü, Çiğcik Köyü, Çiğdemli Köyü, Çukurköprü Köyü, Değirmendere Köyü, Dere Mah., Dervişpaşa Mah., Durmuşsofular Köyü, Elbistanlı Köyü, Erdoğdu Köyü, Göztaşı Köyü, Hacıhaliloğlu Köyü, Halitağalar Köyü, Hardallık Köyü, Harkaştığı Köyü, Karabacak Köyü, Karakütük Köyü, Karatepe Köyü, Kayabar Köyü, Kayasuyu Köyü, Kerimli Köyü, Kesikkelli Köyü, Kesim Köyü, Kızyusuflu Köyü, Kiremitli Köyü, Koçlu Köyü, Kösepınarı Köyü, Kurtuluş Mah., Kümbet Köyü, Mecidiye Köyü, Mehedinli Köyü, Narlıkışla Köyü, Oruçbey Köyü, Öksüzlü Köyü, Pazar Mah., Sarıtanışmanlı Köyü, Savrun Mah., Sofular Köyü, Söğütlüdere Köyü, Şahaplı Köyü, Şehithalisşişman Mah., Şehitibrahimkundakçı Mah., Şehitkansuküçükateş Mah., Şehitmehmetdelikuş Mah., Şehitmehmethallaç Mah., Şehitmustafayağız Mah., Şehitorhangök Mah., Şehitvedatkocadallı Mah., Tahtaköy Köyü, Tatarlı Köyü, Tekeli Köyü, Topraktepe Köyü, Tozlu Köyü, Tufanpaşa Mah., Vayvaylı Köyü, Yalnızdut Köyü, Yedimart(7mart) Mah., Yeni Mah., Yenigün Köyü, Yeniköy Köyü, Yeşiltepe Mah., Yoğunoluk Köyü, Yukarıbozkuyu Köyü, Yukarıçayanlı Köyü, Yusufizzettin Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Kadirli adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Kadirli Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kadirli posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Kadirli seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Kadirli Posta Kodu 2023

Web sitemizde Kadirli posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Kadirli posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Kadirli posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Kadirli adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Kadirli adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Kadirli adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Kadirli nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Kadirli da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Kadirli Mahalleleri