Düziçi Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 80710

Posta Kodu Sorgulama

Düziçi Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 80710. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Düziçi adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Düziçi’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Düziçi Posta Kodu 80710. Düziçi adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Düziçi Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Düziçi adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Düziçi gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Düziçi adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Düziçi posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Düziçi da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Düziçi adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Düziçi Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Düziçi Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Düziçi İlçesinde toplamda 62 tane mahalle bulunmaktadır. Düziçi Mahalleleri (Akçakoyunlu Köyü, Alibozlu Köyü, Aydınlar Mah., Bayındırlı Köyü, Boğaziçi Mah., Bostanlar Köyü, Boyalı Mah., Cumhuriyet Mah., Çamiçi Köyü, Çatak Köyü, Çerçioğlu Köyü, Çevlik Mah., Çıraz Mah., Çiftlik Mah., Çitli Köyü, Çotlu Köyü, Çukuroba Mah., Demirciler Mah., Dümbürdek Mah., Elbeyli Köyü, Ellek Mah., Farsak Köyü, Gökçayır Köyü, Gökyıldız Mah., Gümüş Köyü, Güzelyurt Köyü, Hürriyet Mah., İrfaniye Mah., İrfanlı Mah., İstiklal Mah., Karacaoğlan Mah., Karacaören Mah., Karaçarlı Mah., Karagedik Köyü, Karaguz Köyü, Karkın Mah., Karlıca Mah., Karşıyaka Mah., Katobası Mah., Kurtbeyoğlu Mah., Kurtuluş Mah., Kuşcu Köyü, Kürtmahmutlar Mah., Merkez Mah., Oluklu Köyü, Peçenek Mah., Pirsultanlı Köyü, Selverler Köyü, Soylar Mah., Söğütlügöl Mah., Şehithüseyınsarı Mah., Şehitkemalkeskin Mah., Uzunbanı Mah., Üzümlü Mah., Yazlamazlı Köyü, Yeniceharuniye Mah., Yenifarsak Köyü, Yesilova Mah., Yeşilköy Köyü, Yeşilyurt Köyü, Yeşilyurt Mah., Yukarıhacılar Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Düziçi adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Düziçi Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Düziçi posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Düziçi seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Düziçi Posta Kodu 2021

Web sitemizde Düziçi posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Düziçi posta kodu 2021 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Düziçi posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Düziçi adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Düziçi adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Düziçi adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Düziçi nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Düziçi da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Düziçi Mahalleleri