Ünye Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 52350

Posta Kodu Sorgulama

Ünye Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 52350. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Ünye adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Ünye’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Ünye Posta Kodu 52350. Ünye adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Ünye Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Ünye adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Ünye gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Ünye adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Ünye posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Ünye da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Ünye adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Ünye Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Ünye Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Ünye İlçesinde toplamda 112 tane mahalle bulunmaktadır. Ünye Mahalleleri (Ağıdere Köyü, Alivara Mah., Asut Mah., Ataköy Köyü, Atatürk Mah., Aydıntepe Köyü, Bahçeler Mah., Ballık Mah., Başköy Köyü, Bayramca Mah., Belen Mah., Beylerce Köyü, Burunucu Mah., Cevizdere Köyü, Çakmak Köyü, Çalca Mah., Çamurlu Mah., Çatak Köyü, Çatalpınar Köyü, Çataltepe Köyü, Çayırlı Mah., Çınarcık Köyü, Çınarlık Mah., Çiğdemköy Köyü, Darahta Mah., Denizbükü Köyü, Dereköy Köyü, Dizdar Köyü, Döşemedibi Mah., Düzçiftlik Mah., Düzköy Köyü, Düzsaylan Köyü, Elmalık Köyü, Erenyurt Köyü, Esenkale Köyü, Eskikızılcakese Köyü, Fatih Mah., Fevziçakmak Mah., Fındıklı Mah., Göbü Köyü, Gölcüğez Köyü, Gölevi Mah., Güney Mah., Günpınarı Köyü, Gürecülü Mah., Güzelbahçe Mah., Güzelkale Köyü, Güzeltepe Mah., Güzelyalı Köyü, Güzelyalı Mah., Hamidiye Mah., Hanyanı Köyü, Hatipli Mah., Hizarbaşıgünlük Köyü, Hizarbaşıkumarlı Köyü, İnkur Köyü, İpekyolu Mah., İstiklal Mah., Kadavat Mah., Kadılar Köyü, Kaledere Mah., Kaledibi Köyü, Kaleköy Köyü, Karşıyaka Mah., Keşköy Köyü, Kıran Mah., Killik Köyü, Kocuklu Köyü, Koruklu Mah., Körfez Mah., Kuşçulu Köyü, Kuşdoğan Köyü, Küçükgöl Mah., Liseler Mah., Merkez Mah., Meydan Mah., Nadırlı Köyü, Nurettinköy Köyü, Nuriye Mah., Orta Mah., Ortaköy Köyü, Ortayılmazlar Mah., Pınarbaşı Köyü, Sahilköy Köyü, Saraçlı Mah., Saraycık Köyü, Sarıhalil Köyü, Saylan Köyü, Serviler Mah., Sırma Mah., Sofutepesi Köyü, Şenyurt Köyü, Taflancık Köyü, Taşça Köyü, Tepeköy Köyü, Uğurlu Köyü, Üçpınar Köyü, Velibayraktar Mah., Yağbasan Mah., Yanıkyatak Mah., Yavi Köyü, Yaycı Köyü, Yaylalı Köyü, Yazkonağı Köyü, Yenikent Köyü, Yenikızılcakese Köyü, Yeniköy Köyü, Yeşilada Köyü, Yeşilyurt Mah., Yiğitler Köyü, Yukarı Mah., Yüceler Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Ünye adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Ünye Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Ünye posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Ünye seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Ünye Posta Kodu 2024

Web sitemizde Ünye posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Ünye posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Ünye posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Ünye adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Ünye adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Ünye adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Ünye nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Ünye da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Ünye Mahalleleri