Perşembe Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 52750

Posta Kodu Sorgulama

Perşembe Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 52750. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Perşembe adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Perşembe’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Perşembe Posta Kodu 52750. Perşembe adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Perşembe Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Perşembe adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Perşembe gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Perşembe adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Perşembe posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Perşembe da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Perşembe adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Perşembe Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Perşembe Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Perşembe İlçesinde toplamda 60 tane mahalle bulunmaktadır. Perşembe Mahalleleri (Afırlı Mah., Alınca Köyü, Anaç Köyü, Aşağı Mah., Aziziye Köyü, Babalı Mah., Bekirli Köyü, Beyli Köyü, Boğazcık Köyü, Bolatlı Köyü, Çamarası Köyü, Çandır Mah., Çaytepe Köyü, Çerli Köyü, Çınar Mah., Dereiçi Mah., Doğanköy Köyü, Doğanlı Mah., Düz Mah., Efirli Köyü, Ekinciler Köyü, Gebeşli Mah., Göçebe Mah., Gündoğdu Köyü, Güzelyurt Köyü, Hacılar Köyü, Hamidiye Mah., İmeşli Köyü, İstanbulboğazı Köyü, Kacalı Mah., Kaleyaka Mah., Kazancılı Köyü, Kırlı Köyü, Kovanlı Köyü, Kozağzı Mah., Köse Mah., Kurtuluş Köyü, Kutluca Köyü, Kuyluca Köyü, Mersin Köyü, Neneli Köyü, Okçulu Köyü, Okçulu Mah., Ortatepe Köyü, Ramazan Köyü, Saray Köyü, Selimiye Köyü, Sırakovancı Köyü, Soğukpınar Köyü, Şenyurt Köyü, Tarlacık Köyü, Tepecik Köyü, Tepeköy Köyü, Töngeldüzü Köyü, Yarlı Köyü, Yazlık Köyü, Yeniköy Köyü, Yeniöz Köyü, Yeşilköy Köyü, Yumrutaş Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Perşembe adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Perşembe Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Perşembe posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Perşembe seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Perşembe Posta Kodu 2024

Web sitemizde Perşembe posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Perşembe posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Perşembe posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Perşembe adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Perşembe adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Perşembe adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Perşembe nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Perşembe da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Perşembe Mahalleleri