Mesudiye Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 52900

Posta Kodu Sorgulama

Mesudiye Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 52900. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Mesudiye adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Mesudiye’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Mesudiye Posta Kodu 52900. Mesudiye adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Mesudiye Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Mesudiye adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Mesudiye gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Mesudiye adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Mesudiye posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Mesudiye da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Mesudiye adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Mesudiye Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Mesudiye Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Mesudiye İlçesinde toplamda 66 tane mahalle bulunmaktadır. Mesudiye Mahalleleri (Abdili Köyü, Alanköy Köyü, Arıcılar Köyü, Arıkmusa Köyü, Armutkolu Köyü, Arpaalan Köyü, Aşağıgökçe Köyü, Aşıklı Köyü, Balıklı Köyü, Bayırköy Köyü, Bayraklı Köyü, Beşbıyık Köyü, Beyağaç Köyü, Beyseki Köyü, Birebir Köyü, Celalköy Köyü, Çaltepe Köyü, Çamlık Mah., Çardaklı Köyü, Çavdar Köyü, Çerçi Köyü, Çitliksarıca Köyü, Çukuralan Köyü, Darıcabaşı Köyü, Dayılı Köyü, Derebaşı Köyü, Doğançam Köyü, Dursunlu Köyü, Erikköy Köyü, Esatlı Köyü, Fistori Mah., Göçbeyi Köyü, Gölbaşı Mah., Gülpınar Köyü, Güneyce Köyü, Güvenli Köyü, Güzelce Köyü, Güzle Köyü, Hamzalı Köyü, Herközü Köyü, Ilışar Köyü, Kaleköy Köyü, Karabayır Köyü, Karacaören Köyü, Kavaklıdere Köyü, Kayadibi Mah., Kışlacık Köyü, Konacık Köyü, Mahmudiye Köyü, Merkez Mah., Musalı Köyü, Müslümsarıca Mah., Pınarlı Köyü, Sarıca Köyü, Sarıyayla Köyü, Topçam Köyü, Türkköy Köyü, Üçyol Köyü, Yağmurlar Köyü, Yardere Köyü, Yavşan Köyü, Yeşilce Köyü, Yeşilçit Köyü, Yeveli Köyü, Yukarıgökçe Köyü, Yuvalı Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Mesudiye adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Mesudiye Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Mesudiye posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Mesudiye seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Mesudiye Posta Kodu 2024

Web sitemizde Mesudiye posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Mesudiye posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Mesudiye posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Mesudiye adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Mesudiye adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Mesudiye adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Mesudiye nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Mesudiye da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Mesudiye Mahalleleri