Kumru Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 52800

Posta Kodu Sorgulama

Kumru Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 52800. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Kumru adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Kumru’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Kumru Posta Kodu 52800. Kumru adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Kumru Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Kumru adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Kumru gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Kumru adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Kumru posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Kumru da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Kumru adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Kumru Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Kumru Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Kumru İlçesinde toplamda 46 tane mahalle bulunmaktadır. Kumru Mahalleleri (Ağcaalantürk Köyü, Akçadere Köyü, Avdullu Köyü, Ayvalı Mah., Balı Köyü, Ballık Köyü, Çatılı Köyü, Çavdar Mah., Çayüstü Mah., Demircili Mah., Derbent Köyü, Dereköy Mah., Divanıtürk Köyü, Duman Köyü, Ecelı Mah., Ergentürk Köyü, Erikçeli Mah., Esence Köyü, Eskiçokdeğirmen Köyü, Fatih Mah., Gökçeli Köyü, Güneycik Köyü, Kadıncık Köyü, Kadıncık Mah., Karaağaç Köyü, Karacalar Köyü, Karacalı Mah., Karapınar Mah., Kayabaşı Köyü, Konaklı Köyü, Kovancılı Köyü, Kuzbahçe Mah., Küçükakçakese Köyü, Ortaca Köyü, Ortaca Mah., Ortaçokdeğirmen Köyü, Ömerlı Mah., Pelitli Mah., Samur Mah., Şenyurt Köyü, Tekkeköy Köyü, Yalnızdam Köyü, Yemişken Köyü, Yeniakçaalan Köyü, Yenidivan Köyü, Yeniergen Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Kumru adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Kumru Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kumru posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Kumru seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Kumru Posta Kodu 2023

Web sitemizde Kumru posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Kumru posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Kumru posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Kumru adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Kumru adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Kumru adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Kumru nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Kumru da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Kumru Mahalleleri