Korgan Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 52700

Posta Kodu Sorgulama

Korgan Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 52700. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Korgan adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Korgan’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Korgan Posta Kodu 52700. Korgan adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Korgan Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Korgan adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Korgan gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Korgan adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Korgan posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Korgan da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Korgan adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Korgan Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Korgan Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Korgan İlçesinde toplamda 38 tane mahalle bulunmaktadır. Korgan Mahalleleri (Abazdağı Mah., Aşağıkozpınar Köyü, Aşağıoba Mah., Aşağıyaylacık Mah., Belalan Köyü, Beypınarı Köyü, Büyükakçakese Köyü, Çamlı Köyü, Çitlice Köyü, Dip Mah., Durali Köyü, Düzdağ Mah., Erecek Mah., Fatih Mah., Gazi Mah., Güzelyurt Mah., Karakışla Köyü, Karakoyunlu Mah., Karşıyaka Mah., Kırıkbozu Mah., Koçcuğaz Köyü, Memiş Mah., Merkez Mah., Orta Mah., Sarıalıç Mah., Savcılı Mah., Soğukpınar Köyü, Tatarcık Köyü, Tepe Mah., Terzili Köyü, Yazıcı Mah., Yazlık Mah., Yeniköy Köyü, Yenipınar Mah., Yeşilalan Köyü, Yeşildere Köyü, Yeşilyurt Köyü, Yukarıkozpınar Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Korgan adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Korgan Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Korgan posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Korgan seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Korgan Posta Kodu 2024

Web sitemizde Korgan posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Korgan posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Korgan posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Korgan adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Korgan adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Korgan adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Korgan nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Korgan da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Korgan Mahalleleri