Gürgentepe Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 52610

Posta Kodu Sorgulama

Gürgentepe Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 52610. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Gürgentepe adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Gürgentepe’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Gürgentepe Posta Kodu 52610. Gürgentepe adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Gürgentepe Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Gürgentepe adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Gürgentepe gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Gürgentepe adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Gürgentepe posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Gürgentepe da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Gürgentepe adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Gürgentepe Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Gürgentepe Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Gürgentepe İlçesinde toplamda 24 tane mahalle bulunmaktadır. Gürgentepe Mahalleleri (Ağızlar Mah., Akgeriş Mah., Akmescit Mah., Akören Mah., Akyurt Mah., Alaseher Köyü, Bahtiyarlar Köyü, Cumhuriyet Mah., Çatalağaç Mah., Dikenlice Köyü, Döşek Mah., Eskiköy Köyü, Göller Mah., Gülbelen Köyü, Gültepe Köyü, Hasancıkpınarı Köyü, Merkez Mah., Muratçık Mah., Söğmelik Mah., Şirinköy Köyü, Tepeköy Köyü, Tuzla Köyü, Yurdagül Mah., Yurtseven Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Gürgentepe adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Gürgentepe Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Gürgentepe posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Gürgentepe seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Gürgentepe Posta Kodu 2023

Web sitemizde Gürgentepe posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Gürgentepe posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Gürgentepe posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Gürgentepe adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Gürgentepe adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Gürgentepe adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Gürgentepe nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Gürgentepe da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Gürgentepe Mahalleleri