Gölköy Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 52600

Posta Kodu Sorgulama

Gölköy Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 52600. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Gölköy adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Gölköy’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Gölköy Posta Kodu 52600. Gölköy adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Gölköy Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Gölköy adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Gölköy gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Gölköy adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Gölköy posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Gölköy da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Gölköy adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Gölköy Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Gölköy Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Gölköy İlçesinde toplamda 31 tane mahalle bulunmaktadır. Gölköy Mahalleleri (Ahmetli Köyü, Akçalı Köyü, Alanyurt Köyü, Aydoğan Köyü, Bayıralan Köyü, Bulut Köyü, Cihadiye Köyü, Çatak Köyü, Çetilli Köyü, Damarlı Köyü, Direkli Köyü, Düzyayla Köyü, Emirler Köyü, Erentepe Mah., Gölköy Mah., Gündoğan Mah., Gürpınar Mah., Güzelyayla Köyü, Hürriyet Köyü, İçyaka Köyü, Karagöz Mah., Karahasan Köyü, Konak Köyü, Kozören Köyü, Kuşluvan Mah., Özlü Köyü, Özyurt Mah., Paşapınar Mah., Sarıca Mah., Süleymaniye Köyü, Yuvapınar Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Gölköy adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Gölköy Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Gölköy posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Gölköy seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Gölköy Posta Kodu 2024

Web sitemizde Gölköy posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Gölköy posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Gölköy posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Gölköy adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Gölköy adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Gölköy adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Gölköy nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Gölköy da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Gölköy Mahalleleri