Fatsa Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 52440

Posta Kodu Sorgulama

Fatsa Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 52440. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Fatsa adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Fatsa’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Fatsa Posta Kodu 52440. Fatsa adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Fatsa Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Fatsa adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Fatsa gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Fatsa adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Fatsa posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Fatsa da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Fatsa adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Fatsa Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Fatsa Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Fatsa İlçesinde toplamda 102 tane mahalle bulunmaktadır. Fatsa Mahalleleri (Ahmetler Köyü, Akçakeşe Mah., Arpalık Köyü, Aslancami Köyü, Aşağıardıç Köyü, Aşağıtepe Köyü, Aşağıyavaş Köyü, Ayazlı Mah., Bacanak Köyü, Bağlarca Köyü, Bahçeler Köyü, Başköy Köyü, Belıce Mah., Beyceli Köyü, Bozdağı Köyü, Bozdoğan Mah., Bucaklı Köyü, Buharı Köyü, Bülbülköy Köyü, Büyükkoç Köyü, Camiyanı Mah., Celaloğlu Mah., Çatak Mah., Çömlekli Köyü, Çöteli Köyü, Demirci Köyü, Dereyurt Köyü, Dolunay Mah., Duayeri Köyü, Dumlupınar Mah., Düğünlük Köyü, Eskiordu Köyü, Evkaf Mah., Fatih Mah., Geyikçeli Köyü, Gölbaşı Mah., Gölköy Köyü, Güvercinlik Mah., Hamlık Mah., Hıdırbeyli Köyü, Hoylu Köyü, Hürriyet Mah., Hüsamoğlu Mah., İnönü Köyü, İslamdağ Köyü, Kabakdağı Köyü, Kadıoğlu Mah., Kale Mah., Kaleönü Köyü, Karakçıoğlu Mah., Karataş Köyü, Kargucak Mah., Karşıyaka Mah., Kayaca Köyü, Kayaköy Mah., Kılavuzömer Köyü, Kılıçlı Köyü, Konakbaşı Mah., Korucuk Mah., Kömürlük Mah., Kösebucağı Köyü, Köseli Mah., Kulakköy Köyü, Kurtuluş Mah., Küçükkoç Köyü, Kütoğlu Mah., Laleli Mah., Mehmetakif Köyü, Merkez Mah., Meşebükü Mah., Mustafakemalpaşa Mah., Oluklu Köyü, Örencik Köyü, Palazlı Mah., Sakarya Mah., Salihli Köyü, Saraytepe Köyü, Sarmaşık Mah., Sazcılar Köyü, Sefaköy Köyü, Sudere Köyü, Şerefiye Mah., Tahtabaş Köyü, Taşlıca Mah., Tayalı Köyü, Tepecik Köyü, Topluaydınlı Mah., Uzundere Mah., Yapraklı Köyü, Yassıbahçe Köyü, Yassıtaş Köyü, Yavaş Köyü, Yeni Mah., Yenidoğan Köyü, Yenikent Köyü, Yeniyurt Köyü, Yeşilköy Köyü, Yeşiltepe Köyü, Yeşilyurt Mah., Yukarıardıç Köyü, Yukarıbahçeler Köyü, Yukarıtepe Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Fatsa adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Fatsa Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Fatsa posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Fatsa seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Fatsa Posta Kodu 2024

Web sitemizde Fatsa posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Fatsa posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Fatsa posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Fatsa adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Fatsa adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Fatsa adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Fatsa nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Fatsa da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Fatsa Mahalleleri