Çatalpınar Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 52420

Posta Kodu Sorgulama

Çatalpınar Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 52420. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Çatalpınar adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Çatalpınar’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Çatalpınar Posta Kodu 52420. Çatalpınar adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Çatalpınar Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Çatalpınar adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Çatalpınar gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Çatalpınar adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Çatalpınar posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Çatalpınar da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Çatalpınar adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Çatalpınar Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Çatalpınar Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Çatalpınar İlçesinde toplamda 26 tane mahalle bulunmaktadır. Çatalpınar Mahalleleri (Akkaya Köyü, Dere Mah., Duraklı Mah., Elmaköy Köyü, Gündoğdu Köyü, Güney Mah., Güneyce Mah., Haşal Mah., Hatipler Mah., İncirli Mah., Karahamza Köyü, Karahasan Köyü, Karşıyaka Mah., Kayatepe Köyü, Kaynar Mah., Keçili Köyü, Kıran Mah., Madenköy Köyü, Merkez Mah., Ortaköy Köyü, Saklı Mah., Sayacatürk Köyü, Şirinköy Köyü, Terimli Mah., Yeni Mah., Yukarı Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Çatalpınar adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Çatalpınar Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Çatalpınar posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Çatalpınar seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Çatalpınar Posta Kodu 2023

Web sitemizde Çatalpınar posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Çatalpınar posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Çatalpınar posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Çatalpınar adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Çatalpınar adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Çatalpınar adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Çatalpınar nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Çatalpınar da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Çatalpınar Mahalleleri