Altınordu Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 52000

Posta Kodu Sorgulama

Altınordu Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 52000. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Altınordu adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Altınordu’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Altınordu Posta Kodu 52000. Altınordu adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Altınordu Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Altınordu adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Altınordu gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Altınordu adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Altınordu posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Altınordu da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Altınordu adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Altınordu Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Altınordu Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Altınordu İlçesinde toplamda 96 tane mahalle bulunmaktadır. Altınordu Mahalleleri (Akçatepe Köyü, Akkese Köyü, Aktam Mah., Akyazı Mah., Alembey Köyü, Alınca Köyü, Alisayvan Köyü, Altınyurt Köyü, Arpaköy Köyü, Artıklı Köyü, Ataköy Köyü, Aydınlık Köyü, Aziziye Mah., Bahariye Köyü, Bahcelievler Mah., Bayadı Köyü, Bayramlı Köyü, Boztepe Köyü, Bucak Mah., Cumhuriyet Köyü, Cumhuriyet Mah., Çavuşlar Köyü, Dedeli Köyü, Değirmenyanı Mah., Delikkaya Köyü, Dereli Mah., Dikence Köyü, Durugöl Mah., Düz Mah., Düzköy Köyü, Elmalı Mah., Emenköy Köyü, Erenli Köyü, Eskipazar Köyü, Eyüplü Köyü, Gerce Köyü, Gökömer Köyü, Gümüşköy Köyü, Günören Köyü, Güzelyalı Köyü, Güzelyalı Mah., Hacılar Köyü, Hatipli Köyü, Hürriyet Köyü, Işıklı Köyü, Kabalı Mah., Karaağaç Köyü, Karacaömer Köyü, Karaoluk Köyü, Karapınar Mah., Karapınar Osb, Karşıyaka Mah., Kayabaşı Köyü, Kayadibi Köyü, Kısacık Köyü, Kızılhisar Köyü, Kirazlimanı Mah., Kovancı Köyü, Kökenli Köyü, Kumbaşı Mah., Kurtulmuş Köyü, Kuylu Köyü, Mercandüzü Mah., Mübarek Köyü, Nizamettin Mah., Oğmaca Köyü, Orhaniye Köyü, Ortaköy Köyü, Öceli Köyü, Örencik Köyü, Övündük Köyü, Poturlu Mah., Sağırlı Köyü, Saray Mah., Selimiye Mah., Subaşı Mah., Şahincili Mah., Şarkiye Mah., Şenköy Köyü, Şenocak Köyü, Şirinevler Mah., Taşbaşı Mah., Terzili Köyü, Teynelli Köyü, Topluca Köyü, Uzunisa Köyü, Uzunmusa Köyü, Yağızlı Köyü, Yaraşlı Köyü, Yemişli Köyü, Yeni Mah., Yeşilköy Köyü, Yıldızlı Köyü, Yukarıtepe Köyü, Zaferimilli Mah., Zaferköy Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Altınordu adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Altınordu Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Altınordu posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Altınordu seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Altınordu Posta Kodu 2024

Web sitemizde Altınordu posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Altınordu posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Altınordu posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Altınordu adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Altınordu adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Altınordu adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Altınordu nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Altınordu da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Altınordu Mahalleleri