Akkuş Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 52950

Posta Kodu Sorgulama

Akkuş Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 52950. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Akkuş adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Akkuş’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Akkuş Posta Kodu 52950. Akkuş adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Akkuş Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Akkuş adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Akkuş gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Akkuş adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Akkuş posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Akkuş da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Akkuş adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Akkuş Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Akkuş Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Akkuş İlçesinde toplamda 57 tane mahalle bulunmaktadır. Akkuş Mahalleleri (Alanköy Köyü, Ambargürgen Köyü, Ceyhanlı Köyü, Çakırlar Mah., Çaldere Köyü, Çaldere Mah., Çamalan Mah., Çamlıca Köyü, Çavdar Köyü, Çayıralan Köyü, Çökek Köyü, Çubuklu Mah., Çukurköy Köyü, Dağyolu Köyü, Damyeri Köyü, Düğencili Köyü, Düzmeşe Mah., Elicek Mah., Elmalık Mah., Eminli Mah., Esentepe Köyü, Gedikli Köyü, Gökçebayır Köyü, Gürgenliyatak Köyü, Güveluşağı Mah., Haliluşağı Köyü, Hamzalı Mah., Karaçal Köyü, Kargı Köyü, Karlıtepe Mah., Kemikgeriş Köyü, Ketendere Köyü, Kışla Mah., Koçcuvaz Köyü, Kurtboğaz Köyü, Kuşculu Köyü, Külekçili Köyü, Merkez Mah., Meyvalı Köyü, Muratlı Köyü, Ormancık Köyü, Ortabölme Köyü, Ortaköy Mah., Seferli Köyü, Subaşı Mah., Şahinköy Köyü, Şehitkerim Mah., Taşoluk Mah., Tuzakköy Köyü, Yazlıkbelen Mah., Yenıköy Mah., Yeni Mah., Yeniköy Köyü, Yeşilgüneycik Köyü, Yeşilköy Köyü, Yolbaşı Köyü, Yukarıdüğencili Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Akkuş adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Akkuş Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Akkuş posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Akkuş seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Akkuş Posta Kodu 2024

Web sitemizde Akkuş posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Akkuş posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Akkuş posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Akkuş adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Akkuş adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Akkuş adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Akkuş nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Akkuş da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Akkuş Mahalleleri