Ulukışla Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 51900

Posta Kodu Sorgulama

Ulukışla Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 51900. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Ulukışla adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Ulukışla’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Ulukışla Posta Kodu 51900. Ulukışla adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Ulukışla Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Ulukışla adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Ulukışla gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Ulukışla adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Ulukışla posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Ulukışla da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Ulukışla adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Ulukışla Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Ulukışla Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Ulukışla İlçesinde toplamda 47 tane mahalle bulunmaktadır. Ulukışla Mahalleleri (Alihoca Köyü, Alpağut Mah., Altay Köyü, Ardıçlı Köyü, Ballık Mah., Başmakçı Köyü, Bayağıl Köyü, Çanakçı Köyü, Çiftehan Köyü, Çifteköy Köyü, Çövek Mah., Darboğaz Köyü, Doğu Mah., Elmalı Köyü, Eminlik Köyü, Emirler Köyü, Fatih Mah., Gedelli Köyü, Gümüşköy Köyü, Hacıbekirli Köyü, Handere Köyü, Hasangazi Köyü, Horoz Köyü, Hüsniye Köyü, İlhanköy Köyü, İmrahor Köyü, Kadılar Mah., Karacaören Köyü, Katrancı Köyü, Kemalpaşa Mah., Kılan Köyü, Koçak Köyü, Kolsuz Köyü, Kozluca Köyü, Madenköy Köyü, Mehmetpaşa Mah., Mısırlı Mah., Ovacık Köyü, Porsuk Köyü, Şeyhömerli Köyü, Tabaklı Köyü, Tekneçukur Köyü, Tepeköy Köyü, Toraman Köyü, Ünlüyaka Köyü, Yeniyıldız Köyü, Zafer Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Ulukışla adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Ulukışla Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Ulukışla posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Ulukışla seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Ulukışla Posta Kodu 2024

Web sitemizde Ulukışla posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Ulukışla posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Ulukışla posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Ulukışla adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Ulukışla adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Ulukışla adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Ulukışla nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Ulukışla da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Ulukışla Mahalleleri