Bor Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 51700

Posta Kodu Sorgulama

Bor Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 51700. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Bor adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Bor’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Bor Posta Kodu 51700. Bor adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Bor Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Bor adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Bor gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Bor adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Bor posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Bor da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Bor adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Bor Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Bor Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Bor İlçesinde toplamda 52 tane mahalle bulunmaktadır. Bor Mahalleleri (Acıgöl Mah., Ahmetkuddusi Mah., Armutlu Mah., Badak Köyü, Bağdüz Mah., Bahçelievler Mah., Balcı Köyü, Başpınar Mah., Bayat Köyü, Bektik Mah., Bereket Köyü, Cami Mah., Cığızoğluosmanefendi Mah., Cumhuriyet Mah., Çayır Mah., Dink Mah., Emen Köyü, Fatih Mah., Gökbez Köyü, Halaç Köyü, Han Mah., Harım Mah., Havuzlu Köyü, Kale Mah., Karacaören Köyü, Karacauğurlu Mah., Karamahmutlu Köyü, Karanlıkdere Köyü, Kavuklu Köyü, Kayı Köyü, Kaynarca Köyü, Kemer Mah., Kılavuz Köyü, Kızılca Köyü, Kızılkapı Köyü, Kürkçü Köyü, Mehmetçik Mah., Obruk Köyü, Okçu Köyü, Organize Sanayi Bölgesi (osb), Postallı Köyü, Saray Mah., Seslikaya Köyü, Sırasöğütler Mah., Sokubaşı Mah., Şeker Mah., Tepe Mah., Tepeköy Köyü, Toplukonut Mah., Türkmenyurdu Mah., Yenigöçmen Mah., Zafer Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Bor adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bor Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bor posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Bor seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Bor Posta Kodu 2024

Web sitemizde Bor posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Bor posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Bor posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Bor adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Bor adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Bor adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Bor nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Bor da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Bor Mahalleleri