Ürgüp Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 50350

Posta Kodu Sorgulama

Ürgüp Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 50350. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Ürgüp adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Ürgüp’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Ürgüp Posta Kodu 50350. Ürgüp adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Ürgüp Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Ürgüp adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Ürgüp gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Ürgüp adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Ürgüp posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Ürgüp da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Ürgüp adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Ürgüp Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Ürgüp Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Ürgüp İlçesinde toplamda 45 tane mahalle bulunmaktadır. Ürgüp Mahalleleri (370 Evler Mah., Ağcaşar Mah., Akköy Köyü, Altıkapılı Mah., Atikeski Mah., Ayvalı Köyü, Bahçeli Köyü, Bahçelievler Mah., Başdere Köyü, Boyalı Köyü, Cemilköy Köyü, Çökek Köyü, Dereler Mah., Duayeri Mah., Dutlucamii Mah., Esbelli Mah., Esentepe Mah., Fatih Mah., Gönen Mah., İbrahimpaşa Köyü, İltaş Köyü, İmran Mah., Karacaören Köyü, Karağandere Mah., Karain Köyü, Karakaya Köyü, Karlık Köyü, Kavaklıönü Mah., Kayakapı Mah., Mazıköy Köyü, Musaefendi Mah., Mustafapaşa Köyü, Salur Mah., Sarıhıdır Köyü, Sivritaş Mah., Süphanverdi Mah., Şahinefendi Köyü, Taşkınpaşa Köyü, Temenni Mah., Ulaşlı Köyü, Yeni Mah., Yenicami Mah., Yenicamii Mah., Yeşilöz Köyü, Yunak Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Ürgüp adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Ürgüp Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Ürgüp posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Ürgüp seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Ürgüp Posta Kodu 2024

Web sitemizde Ürgüp posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Ürgüp posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Ürgüp posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Ürgüp adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Ürgüp adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Ürgüp adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Ürgüp nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Ürgüp da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Ürgüp Mahalleleri