Varto Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 49600

Posta Kodu Sorgulama

Varto Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 49600. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Varto adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Varto’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Varto Posta Kodu 49600. Varto adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Varto Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Varto adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Varto gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Varto adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Varto posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Varto da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Varto adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Varto Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Varto Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Varto İlçesinde toplamda 81 tane mahalle bulunmaktadır. Varto Mahalleleri (Acarkent Köyü, Ağaçaltı Köyü, Ağaçkorur Köyü, Akçatepe Köyü, Alabalık Köyü, Alagöz Mah., Alnıaçık Köyü, Armutkaşı Köyü, Aşağıalagöz Köyü, Aşağıhacıbey Köyü, Bağiçi Köyü, Bahçelievler Mah., Baltaş Köyü, Başkent Köyü, Beşikkaya Köyü, Boyalı Köyü, Boylu Köyü, Buzlugöze Köyü, Cem Mah., Çağlek Mah., Çallıdere Köyü, Çaltılı Köyü, Çayçatı Köyü, Çayıryolu Köyü, Çobandağı Köyü, Dağcılar Köyü, Dallıöz Köyü, Diktepeler Köyü, Doğanca Köyü, Dutözü Köyü, Eryurdu Köyü, Gölyayla Köyü, Görgü Köyü, Gümgüm Mah., Güzeldere Köyü, Güzelkent Köyü, Haksever Köyü, Hürriyet Mah., Hüseyinoğlu Köyü, İçmeler Köyü, İlbey Köyü, İnönü Mah., Kalecik Köyü, Karameşe Köyü, Kartaldere Köyü, Kayadelen Köyü, Kayalıdere Köyü, Kayalık Köyü, Kaygıntaş Köyü, Kaynarca Köyü, Koçyatağı Köyü, Kolan Köyü, Köprücük Köyü, Küçüktapa Köyü, Kültür Mah., Leylek Köyü, Ocaklı Köyü, Oğlakçı Köyü, Omcalı Mah., Onpınar Köyü, Ölçekli Köyü, Özenç Köyü, Özkonak Köyü, Sağlıcak Köyü, Sazlıca Köyü, Seki Köyü, Taşçı Köyü, Taşdibek Köyü, Taşlıyayla Köyü, Tepeköy Köyü, Tuzlu Köyü, Ulusırt Köyü, Üçbulak Köyü, Yarlısu Köyü, Yayıklı Köyü, Yayla Köyü, Yedikavak Köyü, Yeşildal Köyü, Yılanlı Köyü, Yukarıhacıbey Köyü, Zorabat Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Varto adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Varto Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Varto posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Varto seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Varto Posta Kodu 2022

Web sitemizde Varto posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Varto posta kodu 2022 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Varto posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Varto adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Varto adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Varto adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Varto nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Varto da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Varto Mahalleleri