Malazgirt Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 49400

Posta Kodu Sorgulama

Malazgirt Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 49400. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Malazgirt adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Malazgirt’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Malazgirt Posta Kodu 49400. Malazgirt adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Malazgirt Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Malazgirt adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Malazgirt gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Malazgirt adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Malazgirt posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Malazgirt da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Malazgirt adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Malazgirt Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Malazgirt Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Malazgirt İlçesinde toplamda 48 tane mahalle bulunmaktadır. Malazgirt Mahalleleri (Adalar Mah., Afşin Mah., Akalan Köyü, Aksungur Mah., Alikalkan Köyü, Alişan Mah., Altuntaş Mah., Alyar Köyü, Aradere Köyü, Aşağıkıcık Köyü, Atatürk Mah., Aynalıhoca Köyü, Bahçe Köyü, Beşçatak Köyü, Bostankaya Köyü, Çayırdere Köyü, Danışmentgazi Mah., Dirimpınar Köyü, Doğantaş Köyü, Dolabaş Köyü, Gölağılı Köyü, Güleç Köyü, Gülkoru Köyü, Hancağız Köyü, Hanoğlu Köyü, Hasanpaşa Köyü, Hasretpınar Köyü, Karakaya Köyü, Kasımırıza Köyü, Kılıççı Köyü, Koçali Köyü, Mengüçgazi Mah., Mezreaköy Köyü, Mollabaki Köyü, Murat Mah., Muratkolu Köyü, Nurettin Köyü, Okçuhan Köyü, Saftekingazi Mah., Saltukgazi Mah., Selçuklu Mah., Selekutlu Köyü, Söğütlü Köyü, Şekerbulak Mah., Tatlıca Köyü, Yeni Mah., Yukarıkıcık Köyü, Ziyaret Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Malazgirt adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Malazgirt Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Malazgirt posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Malazgirt seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Malazgirt Posta Kodu 2023

Web sitemizde Malazgirt posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Malazgirt posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Malazgirt posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Malazgirt adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Malazgirt adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Malazgirt adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Malazgirt nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Malazgirt da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Malazgirt Mahalleleri