Yatağan Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 48516

Posta Kodu Sorgulama

Yatağan Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 48516. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Yatağan adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Yatağan’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Yatağan Posta Kodu 48516. Yatağan adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Yatağan Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Yatağan adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Yatağan gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Yatağan adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Yatağan posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Yatağan da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Yatağan adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Yatağan Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Yatağan Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Yatağan İlçesinde toplamda 54 tane mahalle bulunmaktadır. Yatağan Mahalleleri (Akgedik Köyü, Akyol Mah., Alaşar Köyü, Atatürk Mah., Bağyaka Köyü, Bahçeyaka Köyü, Cami Mah., Cazkırlar Köyü, Cumhuriyet Mah., Çakırlar Köyü, Çamlıca Köyü, Çamüstü Mah., Çukuröz Köyü, Dere Mah., Dervişali Mah., Deştin Köyü, Doğan Köyü, Elmacık Köyü, Esenköy Köyü, Eskihisar Köyü, Gökgedik Köyü, Gökpınar Köyü, Hacıbayramlar Köyü, Hacıveliler Köyü, Hamamönü Mah., Hisarardı Köyü, Kadıköy Köyü, Kafacakaplancık Köyü, Kapubağ Köyü, Kavakköy Köyü, Kırık Köyü, Konak Mah., Kozağaç Köyü, Köklük Köyü, Madenler Köyü, Merkez Mah., Mesken Köyü, Müezzinler Mah., Nebiköy Köyü, Orta Mah., Pınarbaşı Mah., Şahinler Köyü, Şerefköy Köyü, Taşkesik Mah., Turgutlar Köyü, Ulucami Mah., Yava Köyü, Yayla Köyü, Yeni Mah., Yenikarakuyu Köyü, Yeniköy Köyü, Yeşilköy Köyü, Yukarıyayla Köyü, Zeytin Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Yatağan adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Yatağan Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Yatağan posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Yatağan seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Yatağan Posta Kodu 2022

Web sitemizde Yatağan posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Yatağan posta kodu 2022 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Yatağan posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Yatağan adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Yatağan adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Yatağan adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Yatağan nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Yatağan da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Yatağan Mahalleleri