Ula Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 48640

Posta Kodu Sorgulama

Ula Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 48640. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Ula adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Ula’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Ula Posta Kodu 48640. Ula adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Ula Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Ula adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Ula gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Ula adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Ula posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Ula da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Ula adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Ula Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Ula Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Ula İlçesinde toplamda 30 tane mahalle bulunmaktadır. Ula Mahalleleri (Akçapınar Köyü, Akyaka Mah., Alparslan Mah., Arıcılar Köyü, Armutçuk Köyü, Ataköy Köyü, Ayazkıyı Mah., Çıtlık Köyü, Çiçekli Köyü, Çörüş Köyü, Demirtaş Mah., Elmalı Köyü, Esentepe Köyü, Gökçe Köyü, Karabörtlen Köyü, Kavakçalı Köyü, Kıyra Köyü, Kızılağaç Köyü, Kızılyaka Köyü, Kozlukuyu Mah., Köprübaşı Mah., Örnekköy Köyü, Portakallık Köyü, Sarayyanı Köyü, Şirinköy Köyü, Turgut Köyü, Yaylasöğüt Köyü, Yazılıtaş Mah., Yeşilçam Köyü, Yeşilova Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Ula adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Ula Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Ula posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Ula seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Ula Posta Kodu 2023

Web sitemizde Ula posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Ula posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Ula posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Ula adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Ula adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Ula adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Ula nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Ula da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Ula Mahalleleri