Seydikemer Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 48360

Posta Kodu Sorgulama

Seydikemer Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 48360. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Seydikemer adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Seydikemer’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Seydikemer Posta Kodu 48360. Seydikemer adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Seydikemer Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Seydikemer adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Seydikemer gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Seydikemer adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Seydikemer posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Seydikemer da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Seydikemer adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Seydikemer Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Seydikemer Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Seydikemer İlçesinde toplamda 60 tane mahalle bulunmaktadır. Seydikemer Mahalleleri (Alaçat Mah., Arifler Mah., Arsaköy Mah., Atlıdere Mah., Bağlıağaç Mah., Bayırköy Mah., Bekçiler Mah., Belen Mah., Boğalar Mah., Boğaziçi Mah., Ceylan Mah., Cumhuriyet Mah., Çaltılar Mah., Çaltıözü Mah., Çamurköy Mah., Çatak Mah., Çayan Mah., Çaykenarı Mah., Çobanisa Mah., Çobanlar Mah., Çökek Mah., Çukurincir Mah., Demirler Mah., Dereköy Mah., Dodurga Mah., Doğanlar Mah., Döğer Mah., Eşen Mah., Gerişburnu Mah., Girmeler Mah., Gölbent Mah., Güneşli Mah., Hacıosmanlar Mah., İzzettinköy Mah., Kabaağaç Mah., Kadıköy Mah., Karadere Mah., Karaköy Mah., Kayabaşı Mah., Kayacık Mah., Kayadibi Mah., Kıncılar Mah., Kınık Mah., Kumluova Mah., Menekşe Mah., Minare Mah., Ortaköy Mah., Ören Mah., Paşalı Mah., Sahilceylan Mah., Sarıyer Mah., Seki Mah., Seydiler Mah., Söğütlüdere Mah., Temel Mah., Uğurlu Mah., Yakabağ Mah., Yakaköy Mah., Yaylapatlangıç Mah., Zorlar Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Seydikemer adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Seydikemer Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Seydikemer posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Seydikemer seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Seydikemer Posta Kodu 2023

Web sitemizde Seydikemer posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Seydikemer posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Seydikemer posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Seydikemer adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Seydikemer adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Seydikemer adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Seydikemer nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Seydikemer da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Seydikemer Mahalleleri