Milas Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 48200

Posta Kodu Sorgulama

Milas Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 48200. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Milas adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Milas’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Milas Posta Kodu 48200. Milas adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Milas Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Milas adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Milas gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Milas adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Milas posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Milas da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Milas adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Milas Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Milas Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Milas İlçesinde toplamda 138 tane mahalle bulunmaktadır. Milas Mahalleleri (Ağaçlıhüyük Köyü, Ahmetçavuş Mah., Akçakaya Köyü, Akçalı Köyü, Akkovanlık Köyü, Akyol Köyü, Alatepe Köyü, Aliağa Mah., Aslanyaka Köyü, Atatürk Mah., Avşar Köyü, Aydınlıkevler Mah., Bağdamları Köyü, Baharlı Köyü, Bahçe Köyü, Bahçeburun Köyü, Bahçelievler Mah., Balcılar Köyü, Bayırköy Köyü, Beyciler Köyü, Boğaziçi Köyü, Bozalan Köyü, Bozbük Köyü, Burgaz Mah., Cumhuriyet Mah., Çakıralan Köyü, Çallı Köyü, Çamköy Köyü, Çamlıbelen Köyü, Çamlıca Köyü, Çamlıyurt Köyü, Çamovalı Köyü, Çandır Köyü, Çınarlı Köyü, Çiftlikköy Köyü, Çomakdağkızılağaç Köyü, Çökertme Köyü, Çukurköy Köyü, Damlıboğaz Köyü, Demirciler Köyü, Dereköy Köyü, Derince Köyü, Dibekdere Köyü, Dörttepe Köyü, Eğridere Köyü, Ekinanbarı Köyü, Ekindere Köyü, Emek Mah., Epçe Köyü, Etrenli Köyü, Fesleğen Köyü, Firuzpaşa Mah., Gazipaşa Mah., Göcekbaşı Mah., Gökbel Köyü, Gökçeler Köyü, Gölyaka Köyü, Gümüşlük Mah., Güneş Mah., Günlük Köyü, Gürceğiz Köyü, Gürçamlar Köyü, Hacıabti Mah., Hacıahmetler Köyü, Hacıçorbacı Mah., Hacıilyas Mah., Hasanlar Köyü, Hayıtlı Mah., Hisar Mah., Hisarbaşı Mah., Hisarcık Köyü, Hocabedrettin Mah., Hüsamlar Köyü, İçme Köyü, İkizköy Köyü, İkiztaş Köyü, İlbira Mah., İsmetpaşa Mah., Kafaca Köyü, Kalem Köyü, Kalınağıl Köyü, Kandak Köyü, Kapıkırı Köyü, Karacaağaç Köyü, Karacahisar Köyü, Karahayıt Köyü, Karakuyu Köyü, Karapınar Köyü, Kargıcak Köyü, Karşıyaka Köyü, Kavaklıdere Mah., Kayabaşı Köyü, Kayabükü Köyü, Kayadere Köyü, Kazıklı Köyü, Kemikler Köyü, Ketendere Köyü, Kılavuz Köyü, Kırcağız Köyü, Kısırlar Köyü, Kıyıkışlacık Köyü, Kızılağaç Köyü, Kızılcakuyu Köyü, Kızılçayıkık Köyü, Kocakışla Mah., Konak Köyü, Korucuk Köyü, Koruköy Köyü, Köşkköy Köyü, Kultak Köyü, Kurudere Köyü, Kuzyaka Köyü, Küçükdibekdere Köyü, Menteş Köyü, Meşelik Köyü, Narhisar Köyü, Olukbaşı Köyü, Orta Mah., Ortaköy Köyü, Ovakışlacık Köyü, Pınararası Köyü, Pınarcık Köyü, Pınarköy Köyü, Sakarkaya Köyü, Savran Köyü, Sekköy Köyü, Söğütcük Köyü, Şenköy Köyü, Şevketiye Mah., Tuzabat Köyü, Türkevleri Köyü, Ulaş Köyü, Yakaköy Köyü, Yalı Mah., Yaşyer Köyü, Yeni Mah., Yoğunoluk Köyü, Yusufça Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Milas adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Milas Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Milas posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Milas seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Milas Posta Kodu 2024

Web sitemizde Milas posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Milas posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Milas posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Milas adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Milas adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Milas adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Milas nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Milas da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Milas Mahalleleri