Menteşe Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 48000

Posta Kodu Sorgulama

Menteşe Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 48000. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Menteşe adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Menteşe’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Menteşe Posta Kodu 48000. Menteşe adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Menteşe Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Menteşe adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Menteşe gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Menteşe adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Menteşe posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Menteşe da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Menteşe adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Menteşe Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Menteşe Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Menteşe İlçesinde toplamda 61 tane mahalle bulunmaktadır. Menteşe Mahalleleri (Akçaova Mah., Akkaya Mah., Akyer Mah., Algı Mah., Avcılar Mah., Bağyaka Mah., Balıbey Mah., Bayır Mah., Bozyer Mah., Camikebir Mah., Çakmak Mah., Çamoluk Mah., Çırpı Mah., Çiftlikköy Mah., Dağdibi Mah., Dağpınar Mah., Denizova Mah., Derinkuyu Mah., Doğanköy Mah., Dokuzçam Mah., Düğerek Mah., Emirbeyazıt Mah., Esençay Mah., Gazeller Mah., Gevenli Mah., Göktepe Mah., Gülağzı Mah., Günlüce Mah., Hacırüstem Mah., İkizce Mah., Kafaca Mah., Karacaören Mah., Karamehmet Mah., Karşıyaka Mah., Kıran Mah., Kiramettin Mah., Kozağaç Mah., Kötekli Mah., Kuyucak Mah., Meke Mah., Muslihittin Mah., Müştakbey Mah., Orhaniye Mah., Orta Mah., Ortaköy Mah., Özlüce Mah., Paşapınarı Mah., Salihpaşalar Mah., Sarnıçköy Mah., Sungur Mah., Şenyayla Mah., Şeyh Mah., Taşlı Mah., Yaraş Mah., Yemişendere Mah., Yenibağyaka Mah., Yenice Mah., Yeniköy Mah., Yerkesik Mah., Yeşilyurt Mah., Zeytin Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Menteşe adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Menteşe Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Menteşe posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Menteşe seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Menteşe Posta Kodu 2023

Web sitemizde Menteşe posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Menteşe posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Menteşe posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Menteşe adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Menteşe adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Menteşe adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Menteşe nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Menteşe da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Menteşe Mahalleleri