Marmaris Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 48706

Posta Kodu Sorgulama

Marmaris Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 48706. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Marmaris adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Marmaris’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Marmaris Posta Kodu 48706. Marmaris adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Marmaris Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Marmaris adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Marmaris gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Marmaris adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Marmaris posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Marmaris da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Marmaris adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Marmaris Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Marmaris Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Marmaris İlçesinde toplamda 32 tane mahalle bulunmaktadır. Marmaris Mahalleleri (Adaköy Köyü, Avlana Mah., Bayır Köyü, Bayırköy Köyü, Camiavlu Mah., Cumhuriyet Mah., Çamdibi Mah., Çamlı Köyü, Çetibeli Köyü, Çıldır Mah., Gökbel Mah., Gölenye Mah., Hatipirimi Mah., Hisarönü Köyü, İskele Mah., Karaca Köyü, Karşıyaka Mah., Kemeraltı Mah., Merkez Mah., Orhaniye Köyü, Osmaniye Köyü, Selimiye Köyü, Sinan Mah., Siteler Mah., Söğüt Köyü, Söğütköy Köyü, Şirinyer Mah., Taşlıca Köyü, Tepe Mah., Turgut Köyü, Turgutköy Köyü, Yeşilova Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Marmaris adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Marmaris Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Marmaris posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Marmaris seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Marmaris Posta Kodu 2024

Web sitemizde Marmaris posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Marmaris posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Marmaris posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Marmaris adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Marmaris adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Marmaris adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Marmaris nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Marmaris da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Marmaris Mahalleleri