Köyceğiz Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 48800

Posta Kodu Sorgulama

Köyceğiz Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 48800. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Köyceğiz adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Köyceğiz’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Köyceğiz Posta Kodu 48800. Köyceğiz adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Köyceğiz Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Köyceğiz adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Köyceğiz gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Köyceğiz adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Köyceğiz posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Köyceğiz da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Köyceğiz adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Köyceğiz Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Köyceğiz Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Köyceğiz İlçesinde toplamda 25 tane mahalle bulunmaktadır. Köyceğiz Mahalleleri (Akköprü Köyü, Cumhuriyet Mah., Çandır Köyü, Çayhisar Köyü, Döğüşbelen Köyü, Ekincik Köyü, Gelişim Mah., Gülpınar Mah., Günlük Mah., Karaçam Köyü, Karşıyaka Mah., Kavakarası Köyü, Köyceğiz Köyü, Merkez Mah., Otmanlar Köyü, Pınar Köyü, Sazak Köyü, Sultaniye Köyü, Ulucami Mah., Yangı Köyü, Yayla Köyü, Yeni Mah., Yeşilköy Köyü, Zaferler Köyü, Zeytinalanı Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Köyceğiz adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Köyceğiz Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Köyceğiz posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Köyceğiz seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Köyceğiz Posta Kodu 2023

Web sitemizde Köyceğiz posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Köyceğiz posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Köyceğiz posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Köyceğiz adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Köyceğiz adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Köyceğiz adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Köyceğiz nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Köyceğiz da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Köyceğiz Mahalleleri