Fethiye Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 48300

Posta Kodu Sorgulama

Fethiye Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 48300. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Fethiye adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Fethiye’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Fethiye Posta Kodu 48300. Fethiye adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Fethiye Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Fethiye adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Fethiye gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Fethiye adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Fethiye posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Fethiye da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Fethiye adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Fethiye Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Fethiye Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Fethiye İlçesinde toplamda 46 tane mahalle bulunmaktadır. Fethiye Mahalleleri (Akarca Mah., Arpacık Köyü, Babataşı Mah., Belceğiz Mah., Boğalar Mah., Bozyer Köyü, Bucak Mah., Cami Mah., Cumhuriyet Mah., Çalıca Mah., Çatalarık Mah., Çenger Köyü, Eldirek Köyü, Esenköy Köyü, Eşrefpaşa Mah., Foça Mah., Gökben Köyü, Gökçeovacık Köyü, Hisarönü Mah., Hürriyet Mah., İncirköy Köyü, İnlice Köyü, Kahramanlar Mah., Karaağaç Köyü, Karacaören Köyü, Karagedik Mah., Karagözler Mah., Kargı Köyü, Kayaköy Köyü, Keçiler Köyü, Kesikkapı Mah., Kızılbel Köyü, Koruköy Köyü, Menteşeoğlu Mah., Ovacık Mah., Patlangıç Mah., Pazaryeri Mah., Söğütlü Köyü, Taşbaşı Mah., Taşyaka Mah., Tuzla Mah., Türbe Mah., Uzunyurt Köyü, Yakacık Köyü, Yanıklar Köyü, Yeni Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Fethiye adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Fethiye Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Fethiye posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Fethiye seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Fethiye Posta Kodu 2024

Web sitemizde Fethiye posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Fethiye posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Fethiye posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Fethiye adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Fethiye adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Fethiye adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Fethiye nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Fethiye da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Fethiye Mahalleleri