Bodrum Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 48480

Posta Kodu Sorgulama

Bodrum Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 48480. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Bodrum adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Bodrum’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Bodrum Posta Kodu 48480. Bodrum adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Bodrum Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Bodrum adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Bodrum gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Bodrum adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Bodrum posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Bodrum da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Bodrum adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Bodrum Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Bodrum Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Bodrum İlçesinde toplamda 53 tane mahalle bulunmaktadır. Bodrum Mahalleleri (Akçaalan Mah., Akyarlar Köyü, Aşağı Mah., Bağarası Mah., Bahçelievler Mah., Bahçeyakası Köyü, Bayır Mah., Bitez Mah., Cevatşakir Mah., Çamlık Köyü, Çarşı Mah., Çiftlik Mah., Çömlekçi Köyü, Dereköy Köyü, Eskiçeşme Mah., Geriş Mah., Gökçebel Mah., Gökpınar Köyü, Gölbaşı Mah., Gümbet Mah., Gürece Köyü, Güvercinlik Mah., İslamhaneleri Köyü, Kadıkalesi Köyü, Kaleyıkığı Mah., Karabağ Mah., Karakaya Mah., Kemer Köyü, Kızılağaç Mah., Koyunbaba Mah., Kumbahçe Mah., Kumköy Köyü, Küçükbük Mah., Mazıköy Köyü, Menemene Mah., Merkez Mah., Omurça Mah., Ortakent Mah., Peksimet Köyü, Pınarlıbelen Köyü, Sazköy Köyü, Tepecik Köyü, Tepecik Mah., Torba Mah., Türkkuyusu Mah., Yahşı Mah., Yaka Köyü, Yalı Mah., Yeni Mah., Yeniköy Köyü, Yeniköy Mah., Yokuşbaşı Mah., Yukarı Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Bodrum adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bodrum Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bodrum posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Bodrum seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Bodrum Posta Kodu 2024

Web sitemizde Bodrum posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Bodrum posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Bodrum posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Bodrum adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Bodrum adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Bodrum adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Bodrum nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Bodrum da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Bodrum Mahalleleri