Toroslar Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 33315

Posta Kodu Sorgulama

Toroslar Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 33315. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Toroslar adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Toroslar’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Toroslar Posta Kodu 33315. Toroslar adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Toroslar Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Toroslar adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Toroslar gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Toroslar adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Toroslar posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Toroslar da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Toroslar adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Toroslar Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Toroslar Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Toroslar İlçesinde toplamda 71 tane mahalle bulunmaktadır. Toroslar Mahalleleri (13evler Mah., Akbelen Mah., Aladağ Köyü, Alanyalı Köyü, Alsancak Mah., Atlılar Köyü, Bağcılar Mah., Bahçeciler Mah., Bahçelievler Mah., Bekiralanı Köyü, Belenkeşlik Mah., Buluklu Mah., Çağdaşkent Mah., Çağlarca Köyü, Çamlıdere Köyü, Çandır Köyü, Çapar Mah., Çatak Mah., Çavuşlu Mah., Çelebili Köyü, Çiftçiler Mah., Çopurlu Köyü, Çukurova Mah., Dalakderesi Köyü, Darısekisi Köyü, Değirmendere Köyü, Değnek Köyü, Demirtaş Mah., Doruklu Köyü, Düğdüören Mah., Evrenli Köyü, Gazi Mah., Güneykent Mah., Güzelyayla Mah., Halkkent Mah., Horozlu Köyü, Hüseyinokanmerzeci Mah., Işıktepe Köyü, Karaisalı Mah., Kaşlı Mah., Kayrakkeşli Köyü, Kepirli Köyü, Kerimler Köyü, Kızılkaya Köyü, Korucular Köyü, Korukent Mah., Korum Mah., Kurdali Mah., Kurudere Köyü, Merkez Mah., Mevlana Mah., Mithattoroğlu Mah., Musalı Köyü, Osmaniye Mah., Portakal Mah., Resulköy Köyü, Sağlık Mah., Selçuklar Mah., Şahinpınarı Köyü, Tırtar Köyü, Toroslar Mah., Tozkoparan Mah., Turguttürkalp Mah., Turunçlu Mah., Yavca Köyü, Yeni Mah., Yeniköy Köyü, Yeşilçimen Mah., Yukarıgözne Mah., Yusufkılıç Mah., Zekiayan Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Toroslar adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Toroslar Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Toroslar posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Toroslar seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Toroslar Posta Kodu 2024

Web sitemizde Toroslar posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Toroslar posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Toroslar posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Toroslar adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Toroslar adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Toroslar adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Toroslar nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Toroslar da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Toroslar Mahalleleri