Tarsus Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 33530

Posta Kodu Sorgulama

Tarsus Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 33530. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Tarsus adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Tarsus’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Tarsus Posta Kodu 33530. Tarsus adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Tarsus Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Tarsus adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Tarsus gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Tarsus adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Tarsus posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Tarsus da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Tarsus adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Tarsus Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Tarsus Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Tarsus İlçesinde toplamda 164 tane mahalle bulunmaktadır. Tarsus Mahalleleri (82evler Mah., Ağzıdelik Köyü, Akarsu Köyü, Akşemsettin Mah., Aladağlı Köyü, Aliağa Köyü, Alibeyli Köyü, Aliefendi Köyü, Alifakı Köyü, Altaylılar Mah., Anıt Mah., Ardıçlı Köyü, Arıklı Köyü, Atalar Mah., Atgirmez Köyü, Avadan Köyü, Bağlar Mah., Baharlı Köyü, Bahçe Mah., Ballıca Köyü, Baltalı Köyü, Barbaros Mah., Belen Köyü, Beydeğirmeni Mah., Beylice Köyü, Bogazpınarı Köyü, Boztepe Köyü, Bögrüeğri Köyü, Camilimanda Köyü, Caminur Mah., Cırbıklar Köyü, Cinköy Köyü, Cumhuriyet Mah., Çağbaşı Köyü, Çağlayan Mah., Çakırlı Köyü, Çamalan Köyü, Çamtepe Köyü, Çatalca Köyü, Çavuşlu Köyü, Çayboyu Köyü, Çiçekli Köyü, Çiflik Köyü, Çokak Köyü, Çöplü Köyü, Çukurbağ Köyü, Damlama Köyü, Dorak Köyü, Duatepe Mah., Eminlik Köyü, Emirler Köyü, Ergenekon Mah., Esenler Köyü, Eskiömerli Mah., Fahrettinpaşa Mah., Fatih Mah., Ferahimşalvuz Mah., Fevziçakmak Mah., Gaziler Mah., Gazipaşa Mah., Girne Mah., Göçük Köyü, Gömmece Köyü, Gözlükule Mah., Günyurdu Köyü, Gürlü Köyü, Hacıbozan Köyü, Hacıhamzalı Köyü, Halitağa Köyü, Hasanağa Köyü, Hürriyet Mah., İn Köyü, İncirgediği Köyü, İsmetpaşa Mah., Kaburgediği Köyü, Kadelli Köyü, Kaklıktaşı Köyü, Kalburcu Köyü, Kanberhöyüğü Köyü, Kanberhüyüğü Köyü, Karadiken Köyü, Karakütük Köyü, Karayayla Köyü, Kargılı Köyü, Karsavuran Köyü, Kavaklı Mah., Kefeli Köyü, Kelahmet Köyü, Kemalpaşa Mah., Kerimler Köyü, Keşli Köyü, Kırıt Köyü, Kırklarsırtı Mah., Kızılçukur Köyü, Kızılmurat Mah., Kocaköy Köyü, Koçmarlı Köyü, Konaklar Köyü, Köselerli Köyü, Kulak Köyü, Kumdere Köyü, Kurbanlı Köyü, Kurtçukuru Köyü, Kuşcular Köyü, Kuzuluk Köyü, Kütüklü Köyü, Mahmutağa Köyü, Manaz Köyü, Mantaş Köyü, Merkez Mah., Meşelık Köyü, Mithatpaşa Mah., Muratlı Köyü, Nemiroğluköyü, Olukkoyağı Köyü, Öğretmenler Mah., Özbek Köyü, Özlüce Köyü, Prömerli Köyü, Reşadiye Köyü, Reşadiye Mah., Saglıklı Köyü, Sandal Köyü, Sanlıca Köyü, Say Köyü, Simithacılı Köyü, Sucular Köyü, Şahin Mah., Şehitishak Mah., Şehitkerim Mah., Şehitlertepesi Mah., Şehitmustafa Mah., Takbaş Köyü, Taşcılı Köyü, Taşkuyu Köyü, Taşobası Köyü, Tekbaraka Köyü, Tekeliören Köyü, Tekke Mah., Tepeçaylak Köyü, Tepeköy Köyü, Tepetaşpınar Köyü, Topaklı Köyü, Tozkoparan Mah., Ulaş Köyü, Üçtepe Köyü, Verimli Köyü, Yalamak Köyü, Yanıkkışla Köyü, Yaramış Köyü, Yarbayşemsettin Mah., Yazlık Köyü, Yeni Köyü, Yenimahalle Mah., Yeniömerli Mah., Yeşil Mah., Yeşilevler Mah., Yeşilyurt Mah., Yiğitbaşı Mah., Yunacık Mah., Yunusemre Mah., Yunusoğlu Köyü, Yüksek Köyü, Yüksekköy Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Tarsus adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Tarsus Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Tarsus posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Tarsus seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Tarsus Posta Kodu 2024

Web sitemizde Tarsus posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Tarsus posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Tarsus posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Tarsus adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Tarsus adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Tarsus adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Tarsus nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Tarsus da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Tarsus Mahalleleri