Silifke Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 33900

Posta Kodu Sorgulama

Silifke Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 33900. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Silifke adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Silifke’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Silifke Posta Kodu 33900. Silifke adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Silifke Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Silifke adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Silifke gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Silifke adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Silifke posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Silifke da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Silifke adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Silifke Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Silifke Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Silifke İlçesinde toplamda 108 tane mahalle bulunmaktadır. Silifke Mahalleleri (Akdeniz Mah., Altınkum Mah., Arkarası Mah., Atatürk Mah., Atik Mah., Ayaştürkmenli Köyü, Bahçederesi Köyü, Bahçeköy Köyü, Bayındır Köyü, Bolacalıkoyuncu Köyü, Boynuinceli Mah., Bucaklı Mah., Burunucu Köyü, Bükdeğirmeni Köyü, Cambazlı Köyü, Camiikebir Mah., Cumhuriyet Mah., Çadırlı Köyü, Çalıbozkır Köyü, Çamlıbel Köyü, Çamlıca Köyü, Çankaya Mah., Çatak Köyü, Çavuşbucağı Mah., Çeltikçi Köyü, Çilbayır Köyü, Dalyan Mah., Demircili Köyü, Doğancı Mah., Ekşiler Köyü, Esenbel Mah., Evkafçiftliği Köyü, Gazi Mah., Gaziçiftliği Mah., Gedikpınar Köyü, Gökbelen Köyü, Göksu Mah., Gülümpaşalı Köyü, Gümüşlü Köyü, Gündüzler Köyü, Hasanaliler Mah., Hırmanlı Köyü, Hüseyinler Köyü, Işıklı Köyü, İmambekirli Köyü, İmamlı Köyü, İmamuşağı Köyü, Kabasakallı Mah., Kapızlı Mah., Karadedeli Mah., Karahacılı Köyü, Karakaya Köyü, Kargıcak Köyü, Kavakköy Köyü, Keben Köyü, Kepez Köyü, Keşlitürkmenli Köyü, Kıcaköy Köyü, Kırağbucağı Mah., Kırtıl Köyü, Kızılgeçit Köyü, Kızılisalı Mah., Kocaoluk Köyü, Kocapınar Köyü, Kum Mah., Kurtuluş Köyü, Mağara Köyü, Mansuriye Mah., Mukaddem Mah., Nasrullahköy Köyü, Nuriköy Köyü, Oğuzlar Mah., Olukbaşı Mah., Ortaören Köyü, Ovacık Köyü, Ovacık Mah., Ovacıkalanı Mah., Ören Köyü, Özboynuinceli Köyü, Öztürkmenli Köyü, Pazarkaşı Mah., Pelitpınarı Köyü, Reşadiye Mah., Sabak Köyü, Saray Mah., Sarıaydın Köyü, Sarıcalar Mah., Say Mah., Sayağzı Mah., Sazbaşı Mah., Selçuklar Mah., Senir Köyü, Seydili Köyü, Seyranlık Köyü, Sökün Köyü, Sömek Köyü, Susanoğlu Mah., Şahmurlu Köyü, Toros Mah., Tosmurlu Köyü, Tosmurluosb, Türkmenuşağı Köyü, Ulugöz Köyü, Uşakpınarı Köyü, Yeğenli Köyü, Yeni Mah., Yenibahçe Köyü, Yenisu Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Silifke adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Silifke Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Silifke posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Silifke seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Silifke Posta Kodu 2023

Web sitemizde Silifke posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Silifke posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Silifke posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Silifke adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Silifke adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Silifke adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Silifke nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Silifke da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Silifke Mahalleleri