Mut Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 33600

Posta Kodu Sorgulama

Mut Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 33600. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Mut adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Mut’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Mut Posta Kodu 33600. Mut adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Mut Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Mut adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Mut gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Mut adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Mut posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Mut da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Mut adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Mut Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Mut Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Mut İlçesinde toplamda 105 tane mahalle bulunmaktadır. Mut Mahalleleri (Alaçam Köyü, Aşağıköselerli Köyü, Aydınoğlu Köyü, Bağcağız Köyü, Ballı Köyü, Barabanlı Köyü, Bayır Mah., Bozdoğan Köyü, Burunköy Köyü, Cumhuriyet Mah., Çağlayangedik Köyü, Çaltılı Köyü, Çamlıca Köyü, Çampınar Köyü, Çatakbağ Köyü, Çatalharman Köyü, Çınarlı Köyü, Çivi Köyü, Çortak Köyü, Çömelek Köyü, Çukurbağ Köyü, Dağpazarı Köyü, Demirkapı Köyü, Dereköy Köyü, Derinçay Köyü, Deveci Mah., Diştaş Köyü, Doğancı Mah., Elbeyli Köyü, Elmapınar Köyü, Esen Mah., Esençay Köyü, Evren Köyü, Fakırca Köyü, Geçimli Köyü, Gençali Köyü, Göcekler Köyü, Gökçetaş Köyü, Göksu Köyü, Güllük Mah., Güme Köyü, Güzelköy Köyü, Güzelyurt Köyü, Hacıahmetli Köyü, Hacıilyaslı Köyü, Hacınuhlu Köyü, Hacısait Köyü, Hamamköy Köyü, Haydarköy Köyü, Hisarköy Köyü, Hocalı Köyü, Ilıca Köyü, Irmaklı Köyü, Işıklar Köyü, İbrahimli Köyü, Kadıköy Köyü, Kale Mah., Karacaoğlan Köyü, Karadiken Köyü, Karşıyaka Mah., Kavaklı Köyü, Kavaközü Köyü, Kayabaşı Köyü, Kayaönü Köyü, Kelceköy Köyü, Kemenli Köyü, Kıravga Mah., Kırkkavak Köyü, Kışlaköy Köyü, Kızılalan Köyü, Köprübaşı Mah., Köselerli Köyü, Kumaçukuru Köyü, Kurtsuyu Köyü, Kurtuluş Köyü, Kültür Mah., Meydan Mah., Mirahor Köyü, Mucuk Köyü, Narlı Köyü, Narlıdere Köyü, Ortaköy Köyü, Özköy Köyü, Özlü Köyü, Palantepe Köyü, Pamuklu Köyü, Pınarbaşı Mah., Sakız Köyü, Sarıkavak Köyü, Sarıveliler Köyü, Selamlı Köyü, Suçatı Köyü, Tekeli Köyü, Topkaya Köyü, Topluca Köyü, Tuğrul Köyü, Yalnızcabağ Köyü, Yapıntı Köyü, Yatırtaş Mah., Yazalanı Mah., Yeşilköy Köyü, Yeşilyurt Köyü, Yıldızköy Köyü, Yukarıköselerli Köyü, Zeytinçukuru Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Mut adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Mut Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Mut posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Mut seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Mut Posta Kodu 2024

Web sitemizde Mut posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Mut posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Mut posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Mut adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Mut adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Mut adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Mut nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Mut da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Mut Mahalleleri