Mezitli Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 33200

Posta Kodu Sorgulama

Mezitli Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 33200. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Mezitli adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Mezitli’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Mezitli Posta Kodu 33200. Mezitli adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Mezitli Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Mezitli adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Mezitli gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Mezitli adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Mezitli posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Mezitli da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Mezitli adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Mezitli Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Mezitli Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Mezitli İlçesinde toplamda 39 tane mahalle bulunmaktadır. Mezitli Mahalleleri (75.yıl Mah., Akarca Köyü, Akdeniz Mah., Beşkoz Mah., Boyacı Mah., Bozön Köyü, Camişerif Mah., Cemilli Köyü, Cumhuriyet Mah., Çevlik Köyü, Davultepe Mah., Demirışık Köyü, Doğançay Köyü, Esenbağlar Mah., Fatih Mah., Fetilli Mah., Güzle Mah., Hürriyet Mah., Kale Mah., Karşıyaka Mah., Kavaklıpınar Köyü, Kocayer Köyü, Kuyulukmerkez Mah., Kuzucu Köyü, Kuzucubelen Köyü, Menderes Mah., Merkez Mah., Mezitli Mah., Politkoyağı Köyü, Sarılar Köyü, Şahintepesi Mah., Tececumhuriyet Mah., Tecefatih Mah., Tecemerkez Mah., Tolköy Köyü, Viranşehir Mah., Yenimahalle Mah., Yüksekoluk Köyü, Zeybekler Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Mezitli adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Mezitli Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Mezitli posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Mezitli seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Mezitli Posta Kodu 2023

Web sitemizde Mezitli posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Mezitli posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Mezitli posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Mezitli adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Mezitli adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Mezitli adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Mezitli nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Mezitli da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Mezitli Mahalleleri