Akdeniz Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 33010

Posta Kodu Sorgulama

Akdeniz Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 33010. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Akdeniz adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Akdeniz’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Akdeniz Posta Kodu 33010. Akdeniz adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Akdeniz Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Akdeniz adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Akdeniz gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Akdeniz adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Akdeniz posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Akdeniz da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Akdeniz adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Akdeniz Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Akdeniz Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Akdeniz İlçesinde toplamda 77 tane mahalle bulunmaktadır. Akdeniz Mahalleleri (Adanalıoğlu Köyü, Adanalıoğlu Mah., Adanalıoğluakdeniz Mah., Adanalıoğlubahçe Mah., Adnanmenderes Mah., Akdam Mah., Anadolu Mah., Arpaçsakarlar Köyü, Bağcılarihsaniye Mah., Bağlarbaşı Mah., Bahçe Mah., Bahçeli Köyü, Bahçeliaşağıburhan Mah., Bahçelikürkçü Mah., Bahçeliyukarıburhan Mah., Bahşiş Mah., Barış Mah., Bekirde Mah., Camiişerif Mah., Camili Köyü, Cumhuriyet Mah., Çankaya Mah., Çay Mah., Çilek Mah., Değirmençay Köyü, Demirhisar Mah., Dikilitaş Köyü, Dorukkent Köyü, Esenli Köyü, Evci Mah., Evci Osb, Gazi Mah., Gündoğdu Mah., Güneş Mah., Güzelyayla Köyü, Hal Mah., Hamidiye Mah., Hamzabeyli Köyü, Hebilli Köyü, Hürriyet Mah., İğdir Köyü, İhsaniye Mah., Karacailyas Köyü, Karacailyasakdeniz Mah., Karacailyasemek Mah., Karacailyasevren Mah., Karacailyasyeşilyurt Mah., Karaduvar Mah., Kazanlı Mah., Kazanlıyeni Mah., Kiremithane Mah., Köselerlı Mah., Kulak Mah., Kültür Mah., Mahmudiye Mah., Mesudiye Mah., Mithatpaşa Mah., Müfideilhan Mah., Nacarlı Mah., Nacarlı Osb, Nusratiye Mah., Özgürlük Mah., Parmakkurdu Köyü, Puğkaracadağ Köyü, Sarıibrahimli Mah., Siteler Mah., Şakirgülmen Mah., Şevketsümer Mah., Toroslar Mah., Turgutreis Mah., Üçocak Mah., Yalınayak Köyü, Yanpar Köyü, Yenimahalle Mah., Yenitaşkent Köyü, Yeşilova Köyü, Yeşilyurt Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Akdeniz adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Akdeniz Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Akdeniz posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Akdeniz seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Akdeniz Posta Kodu 2023

Web sitemizde Akdeniz posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Akdeniz posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Akdeniz posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Akdeniz adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Akdeniz adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Akdeniz adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Akdeniz nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Akdeniz da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Akdeniz Mahalleleri