Savur Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 47860

Posta Kodu Sorgulama

Savur Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 47860. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Savur adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Savur’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Savur Posta Kodu 47860. Savur adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Savur Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Savur adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Savur gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Savur adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Savur posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Savur da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Savur adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Savur Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Savur Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Savur İlçesinde toplamda 43 tane mahalle bulunmaktadır. Savur Mahalleleri (Akyürek Köyü, Armutalan Köyü, Bağyaka Köyü, Başağaç Köyü, Başkavak Köyü, Bengisu Köyü, Çınarönü Köyü, Dereiçi Köyü, Devlet Mah., Durusu Köyü, Evkuran Köyü, Evren Mah., Gazi Mah., Gölbaşı Köyü, Harmantepe Köyü, Hisarkaya Köyü, İçören Köyü, İşgören Köyü, Karaköy Köyü, Karşıyaka Mah., Kayacıklar Köyü, Kayatepe Köyü, Kırbalı Köyü, Kırkdirek Köyü, Kocahüyük Köyü, Koşuyolu Köyü, Köprülü Köyü, Ormancık Köyü, Sancaklı Köyü, Serenli Köyü, Soylu Köyü, Şafak Mah., Şenocak Köyü, Taşlık Köyü, Tepe Mah., Tokluca Köyü, Üçerli Köyü, Üçkavak Köyü, Yaylayanı Köyü, Yazır Köyü, Yeni Mah., Yenilmez Köyü, Yenişehir Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Savur adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Savur Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Savur posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Savur seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Savur Posta Kodu 2023

Web sitemizde Savur posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Savur posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Savur posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Savur adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Savur adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Savur adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Savur nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Savur da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Savur Mahalleleri