Ömerli Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 47570

Posta Kodu Sorgulama

Ömerli Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 47570. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Ömerli adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Ömerli’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Ömerli Posta Kodu 47570. Ömerli adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Ömerli Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Ömerli adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Ömerli gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Ömerli adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Ömerli posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Ömerli da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Ömerli adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Ömerli Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Ömerli Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Ömerli İlçesinde toplamda 44 tane mahalle bulunmaktadır. Ömerli Mahalleleri (Akyokuş Köyü, Alıçlı Köyü, Anıttepe Köyü, Beşikkaya Köyü, Cumhuriyet Mah., Çalışan Köyü, Çatalyurt Köyü, Çayıralanı Köyü, Çınaraltı Köyü, Çimenlik Köyü, Dönerdere Köyü, Duygulu Köyü, Fıstıklı Köyü, Göllü Köyü, Güzelağaç Köyü, Harmankaya Köyü, Işıkdere Köyü, İkipınar Köyü, İkitepe Köyü, Kayabalı Köyü, Kayadere Köyü, Kayagöze Köyü, Kayaüstü Köyü, Kaynakkaya Köyü, Kocakuyu Köyü, Kocasırt Köyü, Kovanlı Köyü, Kömürlü Köyü, Mutluca Köyü, Öztaş Köyü, Pınarcık Köyü, Salihköy Köyü, Sivritepe Köyü, Sulakdere Köyü, Şafak Mah., Taşgedik Köyü, Taşlıca Köyü, Tavuklu Köyü, Tekkuyu Köyü, Tokdere Köyü, Topağaç Köyü, Ünsallı Köyü, Yaylatepe Köyü, Yeni Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Ömerli adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Ömerli Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Ömerli posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Ömerli seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Ömerli Posta Kodu 2023

Web sitemizde Ömerli posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Ömerli posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Ömerli posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Ömerli adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Ömerli adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Ömerli adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Ömerli nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Ömerli da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Ömerli Mahalleleri