Nusaybin Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 47300

Posta Kodu Sorgulama

Nusaybin Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 47300. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Nusaybin adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Nusaybin’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Nusaybin Posta Kodu 47300. Nusaybin adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Nusaybin Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Nusaybin adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Nusaybin gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Nusaybin adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Nusaybin posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Nusaybin da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Nusaybin adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Nusaybin Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Nusaybin Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Nusaybin İlçesinde toplamda 87 tane mahalle bulunmaktadır. Nusaybin Mahalleleri (8 Mart Mh., Abdülkadırpaşa Mah., Açıkköy Köyü, Açıkyol Köyü, Akağıl Köyü, Akçatarla Köyü, Bahçebaşı Köyü, Bakacık Köyü, Balaban Köyü, Barış Mah., Beylik Köyü, Büyükkardeş Köyü, Cihan Mah., Cumhuriyet Mah., Çağlar Köyü, Çalıköy Köyü, Çatalözü Köyü, Çilesiz Köyü, Çölova Köyü, Dağiçi Köyü, Dallıağaç Köyü, Değirmencik Köyü, Demirtepe Köyü, Devrim Mah., Dibek Köyü, Dicle Mah., Dirim Köyü, Doğanlı Köyü, Doğuş Köyü, Durakbaşı Köyü, Düzce Köyü, Eskihisar Köyü, Eskimağara Köyü, Eskiyol Köyü, Fırat Mah., Gırnavas Mah., Görentepe Köyü, Günebakan Köyü, Güneli Köyü, Günyurdu Köyü, Gürkaynak Köyü, Gürün Köyü, Güvenli Köyü, Hasantepe Köyü, Heybeli Köyü, İkiztepe Köyü, İlkadım Köyü, İpekyolu Mah., Kale Mah., Kalecik Köyü, Kaleli Köyü, Kantar Köyü, Karacaköy Köyü, Kayadibi Köyü, Kışla Mah., Kocadağ Köyü, Koruköy Köyü, Kuyular Köyü, Küçükkardeş Köyü, Mercan Mah., Moryakup Mah., Nergizli Köyü, Nezirdevrimci Mah., Odabaşı Köyü, Pazarköy Köyü, Sabriturgay Mah., Selahaddineyyubi Mah., Sınırtepe Köyü, Söğütlü Köyü, Şehitfatihduru Mah., Taşköy Köyü, Tekağaç Köyü, Tepealtı Köyü, Tepeören Köyü, Tepeüstü Köyü, Turgutköy Köyü, Üçköy Köyü, Üçyol Köyü, Yavruköy Köyü, Yenişehir Mah., Yenituran Mah., Yerköy Köyü, Yeşil Mah., Yeşilkent Mah., Yolbilen Köyü, Yolindi Köyü, Zeynelabidin Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Nusaybin adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Nusaybin Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Nusaybin posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Nusaybin seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Nusaybin Posta Kodu 2024

Web sitemizde Nusaybin posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Nusaybin posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Nusaybin posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Nusaybin adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Nusaybin adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Nusaybin adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Nusaybin nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Nusaybin da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Nusaybin Mahalleleri