Mazıdağı Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 47700

Posta Kodu Sorgulama

Mazıdağı Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 47700. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Mazıdağı adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Mazıdağı’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Mazıdağı Posta Kodu 47700. Mazıdağı adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Mazıdağı Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Mazıdağı adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Mazıdağı gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Mazıdağı adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Mazıdağı posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Mazıdağı da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Mazıdağı adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Mazıdağı Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Mazıdağı Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Mazıdağı İlçesinde toplamda 53 tane mahalle bulunmaktadır. Mazıdağı Mahalleleri (Aksu Köyü, Arıköy Köyü, Arısu Köyü, Aşağıocak Köyü, Atalar Köyü, Atlıca Köyü, Aykut Köyü, Bahçecik Köyü, Balpınar Köyü, Bilgeköy Köyü, Çankaya Köyü, Çayönü Köyü, Derecik Köyü, Dikyamaç Köyü, Duraklı Köyü, Ekinciler Köyü, Enginköy Köyü, Erdalı Köyü, Evciler Köyü, Gümüşpınar Köyü, Gümüşyuva Köyü, Gündoğan Mah., Gürgöze Köyü, Işıkyaka Köyü, İkisu Köyü, Karaalanı Köyü, Karataş Köyü, Kayalar Mah., Kebapçı Köyü, Kemerli Köyü, Kışlak Köyü, Kocakent Köyü, Konur Köyü, Meşeli Köyü, Ortaklı Köyü, Ömürlü Köyü, Özlüce Köyü, Poyraz Mah., Sağmal Köyü, Sakızlı Köyü, Şanlı Köyü, Şenyuva Köyü, Tanrıyolu Köyü, Tarlacık Köyü, Ulutaş Köyü, Yağmur Köyü, Yalınağaç Köyü, Yeşilköy Köyü, Yetkinler Köyü, Yukarıkonak Köyü, Yukarıocak Köyü, Yüce Köyü, Yücebağ Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Mazıdağı adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Mazıdağı Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Mazıdağı posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Mazıdağı seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Mazıdağı Posta Kodu 2024

Web sitemizde Mazıdağı posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Mazıdağı posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Mazıdağı posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Mazıdağı adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Mazıdağı adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Mazıdağı adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Mazıdağı nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Mazıdağı da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Mazıdağı Mahalleleri