Kızıltepe Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 47400

Posta Kodu Sorgulama

Kızıltepe Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 47400. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Kızıltepe adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Kızıltepe’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Kızıltepe Posta Kodu 47400. Kızıltepe adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Kızıltepe Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Kızıltepe adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Kızıltepe gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Kızıltepe adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Kızıltepe posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Kızıltepe da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Kızıltepe adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Kızıltepe Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Kızıltepe Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Kızıltepe İlçesinde toplamda 168 tane mahalle bulunmaktadır. Kızıltepe Mahalleleri (Akalın Köyü, Akça Köyü, Akçapınar Köyü, Akdoğan Köyü, Akkoç Köyü, Aktepe Köyü, Aktulga Köyü, Akyazı Köyü, Akyüz Köyü, Akziyaret Köyü, Alakuş Köyü, Alemdar Köyü, Alipaşa Köyü, Altıntoprak Köyü, Arakapı Köyü, Araköy Köyü, Arıklı Köyü, Arıtepe Köyü, Aslanlı Köyü, Aşağıazıklı Köyü, Ataköy Köyü, Atatürk Mah., Atmaca Köyü, Ayaz Köyü, Bağrıbütün Köyü, Bahçelievler Mah., Barış Köyü, Başak Köyü, Bektaş Köyü, Belli Köyü, Beşdeğirmen Köyü, Beşevler Köyü, Beşik Köyü, Bozhöyük Köyü, Büyükayrık Köyü, Büyükboğaziye Köyü, Büyükdere Köyü, Büyüktepe Köyü, Cumhuriyet Mah., Çağıl Köyü, Çakır Köyü, Çamlıca Köyü, Çamlıdere Köyü, Çanaklı Köyü, Çaybaşı Köyü, Çetınler Köyü, Çınarcık Köyü, Çıplak Köyü, Çimenli Köyü, Çitlibağ Köyü, Damlalı Köyü, Demet Köyü, Demirci Köyü, Demirkapı Köyü, Demirler Köyü, Doğanlı Köyü, Dora Köyü, Doyuran Köyü, Dörtyol Köyü, Düğürk Köyü, Ekinlik Köyü, Elbeyli Köyü, Elmalı Köyü, Erdem Köyü, Erikli Köyü, Eroğlu Köyü, Ersoylu Mah., Esenli Köyü, Eşme Köyü, Eymirli Köyü, Fesliğen Köyü, Göllü Köyü, Gönlüce Köyü, Gözlüce Köyü, Gümüşdere Köyü, Güneştepe Köyü, Güngören Köyü, Gürmeşe Köyü, Hacıhasan Köyü, Hacıyusuf Köyü, Hakverdi Köyü, Halkalı Köyü, Hanyeri Mah, Harmandüzü Köyü, Haznedar Köyü, Hocaköy Köyü, Ilıca Köyü, Işıklar Köyü, Işıkören Köyü, İkikuyu Köyü, İnandı Köyü, İpek Mah., Kalaycık Köyü, Karabent Köyü, Karakulak Köyü, Karakuyu Köyü, Karaman Köyü, Kaşıklı Köyü, Katarlı Köyü, Kayapınar Köyü, Kaynarca Köyü, Kengerli Köyü, Kılduman Köyü, Kırkkuyu Köyü, Kilimli Köyü, Kocalar Köyü, Koçhisar Mah., Koçlu Köyü, Konuklu Köyü, Köplüce Köyü, Köprübaşı Köyü, Körsu Köyü, Küçükayrık Köyü, Küçükboğaziye Köyü, Mirzeoğlu Mah., Naifoğlu Mah., Oda Köyü, Ofis Köyü, Ortaköy Köyü, Otluk Köyü, Öğrencik Köyü, Salkım Mah, Sanayi Mah., Sancarlı Köyü, Sandıklı Köyü, Sarıca Köyü, Saruhan Köyü, Sevimli Köyü, Soğanlı Köyü, Sürekli Köyü, Tanrıverdi Köyü, Tarlabaşı Köyü, Taşlıca Köyü, Tatlıca Köyü, Tepebaşı Mah., Tıraşlı Köyü, Timurçiftliği Köyü, Tosunlu Köyü, Turgutözal Mah., Tuzla Köyü, Tuzluca Köyü, Ulaşlı Köyü, Uluköy Köyü, Uzunkaya Köyü, Üçevler Köyü, Ülker Köyü, Yalınkılıç Köyü, Yamaç Köyü, Yamanlar Köyü, Yarımca Köyü, Yaşar Köyü, Yayıklı Köyü, Yaylım Köyü, Yedikardeş Köyü, Yeni Mah., Yeşilköy Köyü, Yeşiltepe Köyü, Yolaldı Köyü, Yoldere Köyü, Yolüstü Köyü, Yoncalı Köyü, Yukarıazıklı Köyü, Yumrutaş Köyü, Yumurcak Köyü, Yurtderi Köyü, Yurtözü Köyü, Yüksektepe Köyü, Ziyaret Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Kızıltepe adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Kızıltepe Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kızıltepe posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Kızıltepe seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Kızıltepe Posta Kodu 2024

Web sitemizde Kızıltepe posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Kızıltepe posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Kızıltepe posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Kızıltepe adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Kızıltepe adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Kızıltepe adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Kızıltepe nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Kızıltepe da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Kızıltepe Mahalleleri