Derik Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 47800

Posta Kodu Sorgulama

Derik Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 47800. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Derik adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Derik’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Derik Posta Kodu 47800. Derik adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Derik Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Derik adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Derik gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Derik adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Derik posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Derik da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Derik adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Derik Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Derik Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Derik İlçesinde toplamda 79 tane mahalle bulunmaktadır. Derik Mahalleleri (Adak Köyü, Adakent Köyü, Ahmetli Köyü, Akçay Köyü, Akıncılar Köyü, Alagöz Köyü, Alanlı Köyü, Alibey Köyü, Ambarlı Köyü, Aşağımezrea Köyü, Atlı Köyü, Aydınlar Köyü, Bağarası Köyü, Bahçelievler Mah., Ballı Köyü, Balova Köyü, Başaran Köyü, Bayırköy Köyü, Beşbudak Köyü, Boyaklı Köyü, Bozbayır Köyü, Bozok Köyü, Böğrek Köyü, Burçköy Köyü, Cevizpınar Mah., Çadırlı Köyü, Çağıl Köyü, Çataltepe Köyü, Çayköy Köyü, Çukursu Köyü, Dağ Mah., Demirli Köyü, Denktaş Köyü, Derinsu Köyü, Dikmen Köyü, Doğancı Köyü, Dumanlı Köyü, Dumluca Köyü, Düğürk Köyü, Düztaş Köyü, Göktaş Köyü, Gölbaşı Köyü, Hisaraltı Köyü, Ilıca Köyü, Issız Köyü, İncesu Köyü, Kale Mah., Kanatlı Köyü, Karaburun Köyü, Karataş Köyü, Kayacık Köyü, Kocatepe Köyü, Koçyiğit Köyü, Konak Köyü, Konuk Köyü, Kovalı Köyü, Kovanlı Köyü, Köseveli Köyü, Kuruçay Köyü, Kuşçu Köyü, Kutluca Köyü, Kuyulu Köyü, Küçükpınar Mah., Meşeli Köyü, Ortaca Köyü, Pınarcık Köyü, Pirinçli Köyü, Soğukkuyu Köyü, Sögütözü Mah., Subaşı Köyü, Şahverdi Köyü, Şerefli Köyü, Taşıt Köyü, Tepebağ Mah., Üçkuyu Köyü, Üçtepe Köyü, Yazıcık Köyü, Yukarımezrea Köyü, Zeytinpınar Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Derik adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Derik Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Derik posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Derik seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Derik Posta Kodu 2024

Web sitemizde Derik posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Derik posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Derik posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Derik adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Derik adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Derik adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Derik nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Derik da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Derik Mahalleleri