Artuklu Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 47060

Posta Kodu Sorgulama

Artuklu Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 47060. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Artuklu adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Artuklu’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Artuklu Posta Kodu 47060. Artuklu adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Artuklu Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Artuklu adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Artuklu gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Artuklu adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Artuklu posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Artuklu da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Artuklu adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Artuklu Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Artuklu Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Artuklu İlçesinde toplamda 93 tane mahalle bulunmaktadır. Artuklu Mahalleleri (13mart Mah., Acar Köyü, Ahmetli Köyü, Akbağ Köyü, Akıncı Köyü, Alakuş Köyü, Alımlı Köyü, Ambar Köyü, Arpatepe Köyü, Aşağıyeniköy Köyü, Avcılar Köyü, Aytepe Köyü, Bağlar Mah., Bağlıca Köyü, Bahçelievler Mah., Boztepe Köyü, Buğday Köyü, Cevizlik Köyü, Cevizpınarı Köyü, Cumhuriyet Mah., Çabuk Mah., Çağlar Köyü, Çalışlı Köyü, Çatak Köyü, Çayırpınar Köyü, Çıplaktepe Köyü, Çiftlikköy Köyü, Çukuryurt Köyü, Dara Köyü, Dibektaş Köyü, Diyarbakırkapı Mah., Düzlük Köyü, Elmabahçe Köyü, Eminettin Mah., Ensar Mah., Eroğlu Köyü, Eryeri Köyü, Esentepe Köyü, Eskikale Köyü, Evren Mah., Göllü Köyü, Gül Mah., Güneyli Köyü, Gürağaç Köyü, Hamzabey Mah., Hatunlu Köyü, Haydar Köyü, Hürriyet Mah., Hüyüklü Köyü, İstasyon Mah., Karademir Köyü, Kayacan Mah., Konaklı Köyü, Köprübaşı Mah., Kumlu Köyü, Kuyulu Köyü, Küçükköy Köyü, Latifiye Mah., Medrese Mah., Necmettin Mah., Nur Köyü, Nur Mah., Ofis Mah., Safa Mah., Sakalar Köyü, Saraçoğlu Mah., Savurkapı Mah., Sulak Köyü, Sultanköy Köyü, Şar Mah., Şehidiye Mah., Tandır Köyü, Teker Mah., Tepebaşı Mah., Tilkitepe Köyü, Tozan Köyü, Ulucami Mah., Yardere Köyü, Yayla Köyü, Yaylabaşı Köyü, Yaylacık Köyü, Yaylı Köyü, Yeni Mah., Yenicami Mah., Yenice Köyü, Yenikapı Mah., Yeniköy Köyü, Yenişehir Mah., Yeşilova Mah., Yolbaşı Köyü, Yukarıaydınlı Köyü, Yukarıhatunlu Köyü, Yukarıyeniköy Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Artuklu adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Artuklu Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Artuklu posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Artuklu seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Artuklu Posta Kodu 2023

Web sitemizde Artuklu posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Artuklu posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Artuklu posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Artuklu adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Artuklu adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Artuklu adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Artuklu nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Artuklu da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Artuklu Mahalleleri