Turgutlu Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 45400

Posta Kodu Sorgulama

Turgutlu Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 45400. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Turgutlu adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Turgutlu’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Turgutlu Posta Kodu 45400. Turgutlu adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Turgutlu Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Turgutlu adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Turgutlu gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Turgutlu adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Turgutlu posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Turgutlu da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Turgutlu adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Turgutlu Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Turgutlu Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Turgutlu İlçesinde toplamda 62 tane mahalle bulunmaktadır. Turgutlu Mahalleleri (Acarlar Mah., Akçapınar Köyü, Akköy Köyü, Albayrak Mah., Altay Mah., Aşağıbozkır Köyü, Atatürk Mah., Avşar Köyü, Ayvacık Köyü, Baktırlı Köyü, Bozkır Köyü, Bozkurt Mah., Cumhuriyet Mah., Çampınar Köyü, Çatalköprü Köyü, Çepnibektaş Köyü, Çepnidere Köyü, Çıkrıkçı Köyü, Dağyeniköy Köyü, Dalbahçe Köyü, Ergenekon Mah., Fatih Sanayi Sitesi, Gökgedik Köyü, Güney Köyü, Gürsel Mah., Hacıisalar Köyü, Hürriyet Mah., Irlamaz Köyü, İnkılap Mah., İstasyonaltı Mah., İstiklal Mah., İzzettin Köyü, Kabaçınar Köyü, Karaoluk Köyü, Kayrak Köyü, Kurtuluş Mah., Kurudere Köyü, Kuşlar Köyü, Musacalı Köyü, Musalaryeniköy Köyü, Osmancık Köyü, Örenköy Köyü, Özyurt Mah., Sarıbey Köyü, Selvilitepe Mah., Sinirli Köyü, Sivrice Köyü, Subaşı Mah., Şehitler Mah., Temrek Köyü, Turan Mah., Turgutlar Mah., Turgutlu Osb, Yakuplar Köyü, Yaykın Köyü, Yedieylül Mah., Yeni Mah., Yeniköy Köyü, Yıldırım Mah., Yılmazlar Mah., Yiğitler Mah., Yunusdere Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Turgutlu adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Turgutlu Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Turgutlu posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Turgutlu seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Turgutlu Posta Kodu 2024

Web sitemizde Turgutlu posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Turgutlu posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Turgutlu posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Turgutlu adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Turgutlu adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Turgutlu adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Turgutlu nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Turgutlu da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Turgutlu Mahalleleri