Soma Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 45500

Posta Kodu Sorgulama

Soma Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 45500. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Soma adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Soma’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Soma Posta Kodu 45500. Soma adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Soma Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Soma adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Soma gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Soma adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Soma posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Soma da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Soma adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Soma Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Soma Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Soma İlçesinde toplamda 72 tane mahalle bulunmaktadır. Soma Mahalleleri (Adil Köyü, Akçaavlu Köyü, Atatürk Mah., Bayat Köyü, Beyce Köyü, Boncuklu Köyü, Bozarmut Köyü, Büyükgüney Köyü, Büyükışıklar Köyü, Cuma Mah., Cumhuriyet Mah., Çatalçam Köyü, Çavdır Köyü, Çerkezsultaniye Köyü, Çevircek Köyü, Darkale Köyü, Deneme Mah., Deniş Köyü, Dereköy Köyü, Devlethan Köyü, Dualar Köyü, Duğla Köyü, Evciler Köyü, Eynez Köyü, Fatih Mah., Göktaş Köyü, Hacıyusuf Köyü, Hamidiye Köyü, Hamidiye Mah., Hatunköy Köyü, Heciz Köyü, Hürriyet Mah., İnönü Mah., İstasyon Mah., İstiklal Mah., Kaplan Köyü, Karacahisar Köyü, Karacakaş Köyü, Karaçam Köyü, Karamanlı Mah., Kayrakaltı Köyü, Kısrakdere, Kızılören Köyü, Kirazköy Köyü, Kobaklar Köyü, Koyundere Köyü, Kozanlı Köyü, Kozluören Köyü, Kumköy Köyü, Kurtuluş Mah., Küçükgüney Köyü, Menteşe Köyü, Naldöken Köyü, Namazgah Mah., Nihatdanışman Mah., Onüçeylül Mah., Pirahmet Köyü, Samsacı Mah., Sarıkaya Köyü, Sevişler Köyü, Söğütcük Köyü, Tabanlar Köyü, Tekeliışıklar Köyü, Türkali Köyü, Türkpiyale Köyü, Ularca Köyü, Uruzlar Köyü, Vakıflı Köyü, Yayladalı Köyü, Yeni Mah., Yırca Köyü, Zafer Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Soma adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Soma Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Soma posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Soma seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Soma Posta Kodu 2024

Web sitemizde Soma posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Soma posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Soma posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Soma adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Soma adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Soma adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Soma nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Soma da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Soma Mahalleleri